Cytaty

"Pogodnie przyjmuję krzyż, który mi został ofiarowany, (ale) będziemy walczyć nadal o honor Pana naszego Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła świętego i niepokalanego... i nigdy nie pomylimy go z nową religią, która głosi szczęście ziemskie, uciechy, rewolucję i wolność wszelkich uczynków, która obala mszę, kapłaństwo, katechizm i wszystko, co nadprzyrodzone: to antyteza chrześcijaństwa"
ks. Coache

„Wszelka polityka, która nie jest Tradycją, jest z pewnością zdradą”
Arlindo Veiga dos Santos

„Pro Fide, Rege et Patria” – „Za Wiarę, Króla i Ojczyznę”
_________________________________________________

MSZE ŚW. ON-LINE

Msze internetowe: korzyści duchowe

PYTANIE: Jakie korzyści czerpię z oglądania tradycyjnej mszy łacińskiej w Internecie? Wiem, że nie odniosę pełnych korzyści, tak samo jakbym był tam osobiście.

ODPOWIEDŹ: Jest jasne, w oparciu o nauczanie teologów przedsoborowych dotyczące słuchania Mszy przez radio lub telewizję, że nie można wypełnić swojego niedzielnego obowiązku oglądając Mszę transmitowaną przez Internet. Prawo wymaga fizycznej obecności przy Najświętszej Ofierze, a przynajmniej bycia częścią grupy, która jest rzeczywiście obecna (w przypadku zgromadzenia tak dużego, że na przykład wylewa się poza drzwi kościoła na ulicę).

Tak więc, jeśli mógłbyś być fizycznie obecny na Mszy w zwykłych warunkach w niedzielę lub dzień święty, byłbyś zobowiązany do pójścia na nią. Nie można zamiast tego wybrać pozostania w domu przyklejonym do komputera – lub rzeczywiście, pozostania na kościelnym parkingu, unosząc się nad swoim I-Phone – i nadal wypełniać swój obowiązek uczestnictwa we Mszy św.

Stąd kwestia obowiązku.

Jednak duchowa korzyść z transmitowanej Mszy to inna sprawa – rzeczywiście możesz z niej skorzystać. Wynika to jasno z komentarza ks. Francisa Connella, znanego teologa moralnego z Katolickiego Uniwersytetu w latach 50'tych., który poruszył kwestię słuchania Mszy przez radio.
„Można brać udział w dobrodziejstwach Mszy św. bez faktycznej obecności — to znaczy kierując swoją intencję i nabożeństwo do świętego obrzędu. Słuchając Mszy przez radio można z pewnością wzmocnić pobożność, a tym samym znacznie skorzystać z ofiarowania Najświętszej Ofiary. Rzeczywiście, może się zdarzyć, że ten, kto w ten sposób uczestniczy w Najświętszej Ofierze, odniesie znacznie więcej korzyści niż wielu z obecnych.” (Ojciec Connell odpowiada na pytania moralne [Waszyngton: CUA 1959] 75–6)
Tak więc w dzisiejszych czasach, kiedy prawdziwe Msze odprawiane przez prawdziwych księży są bardzo nieliczne, katolicy mogą przynajmniej mieć pociechę wiedząc, że aspekt nowoczesnej technologii, tak często używany do zła, może być również wykorzystany do rozwijania ich własnego oddania – i rzeczywiście , aby przynieść im dobrodziejstwa prawdziwej Mszy, gdziekolwiek jest odprawiana.

Deo gratias!

Zostało to opracowane przez [śp] ks. Anthony'ego Cekada [RIP]

Link do

Kościoła pw. Św. Gertrudy Wielkiej (J.Exc. x. Bp. Daniela L. Dolana)

West Chester, Ohio • Internetowe transmisje Mszy Św.

https://sggresources.org/

Od poniedziałku do piątku Msza Święta o godzinie 13:00, 14:00, 17:25, 23:45

W Sobotę o godzinie 13:30, 14:30

W Niedzielę o godzinie: 13:30, 15:00, 17:25, 23:45


CMRI

(Kongregacja Maryi Niepokalanej Królowej)

http://www.miqparish.org/livestreaming-mass/

Od poniedziałku do piątku o godzinie: 16:00

W Sobotę o godzinie 17:00

https://www.youtube.com/channel/UC2LI_0KkEQoET8a-aYl8tTg/videos

CMRI, transmisje tylko w Niedzielę i Święta

2 komentarze:

  1. Takie podejście pozbawia nas pokarmu na życie wieczne 😞

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Doprawdy? A więc co Anonimowy radziłby zrobić osobom, które nie mają swobodnej możliwości bycia na Mszy św.?

      Usuń