Cytaty

"Pogodnie przyjmuję krzyż, który mi został ofiarowany, (ale) będziemy walczyć nadal o honor Pana naszego Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła świętego i niepokalanego... i nigdy nie pomylimy go z nową religią, która głosi szczęście ziemskie, uciechy, rewolucję i wolność wszelkich uczynków, która obala mszę, kapłaństwo, katechizm i wszystko, co nadprzyrodzone: to antyteza chrześcijaństwa"
ks. Coache

„Wszelka polityka, która nie jest Tradycją, jest z pewnością zdradą”
Arlindo Veiga dos Santos

„Pro Fide, Rege et Patria” – „Za Wiarę, Króla i Ojczyznę”
_________________________________________________

czwartek, 26 czerwca 2025

Święcenia kapłańskie w Instytucie Rzymskokatolickim (ICR) bpa Sanborna.


W święto Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela (I klasy) w Seminarium Trójcy Przenajświętszej Instytutu Rzymskokatolickiego (ICR) bpa Sanborna odbyły się święcenia kapłańskie. Zostało wyświęconych dwóch nowych kapłanów. W uroczystości wzięło udział licznie zgromadzone duchowieństwo katolickie, w tym czterech biskupów, dwóch z Instytutu, tj.: JE x. biskup Donald H. Sanborn, Przełożony Generalny ICR (który odprawił uroczystą, pontyfikalną Mszę św. i udzielił święceń) oraz JE x. biskup Józef Selway ICR, a także dwóch zaprzyjaźnionych z Seminarium : JE x. biskup Karol McGuire z kościoła św. Gertrudy Wielkiej w West Chester, Ohio, oraz JE x. biskup Robert L. Neville.

Dwóch nowych kapłanów dla Kościoła Katolickiego: 
ks. Andrzej Nowrouz i ks. Krystian Ingham


Gratulacje dla nowo wyświęconych kapłanów z Seminarium Trójcy Świętej. Proszę, módlcie się za tych mężczyzn i módlcie się o więcej powołania do kapłaństwa.

Uroczysta Msza św. Pontyfikalna z udzieleniem święceń kapłańskich:

Kilka zdjęć z uroczystości:






Źródło: https://www.facebook.com/romancatholicmedia

14 komentarzy:

  1. To są księża obrządków wschodnich? Nazwiska brzmią jakby wywodzili się z katolików obrządku chaldejskiego lub któregoś z obrządków orientalnych.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To są księża wyświęceni w Rycie Rzymskim (łacińskim) i dla Rytu Rzymskiego (najprawdopodobniej, aczkolwiek nie słyszałem aby w Seminarium Trójcy Przenajświętszej ktoś znał i nauczał jakiegokolwiek innego obrządku). Księża ci są za pewne Amerykanami. Amerykanie mają jak wiadomo różne pochodzenie, więc możliwe że przodkowie tych kapłanów pochodzili z terenów bliskowschodnich lub orientalnych.

      Usuń
    2. Czy są jacyś księża katoliccy innych obrządków wschodnich? Mam na myśli inne obrządki niż bizantyjski.

      Usuń
    3. Z tego co wiem, to nie ma. Ale, uprzedzając ewentualne wątpliwości, jest czymś całkowicie normalnym w Kościele, że w pewnych okresach pewne ryty zamierają, nie są używane, aby później znowu powrócić. Przez blisko 200 lat w Kościele były tylko ryty zachodnie (łacińskie) a rytów wschodnich nie było wcale (od schizmy wschodniej w 1054 r. do pierwszej unii z Ormianami w XIII w.). Dziś również nawet w strukturach modernistycznego neokościoła są ryty które zanikły całkowicie. Np. Ryt ormiański lwowski (czyli taki jaki był odprawiany w archikatedrze ormiańskiej we Lwowie przed II wojną światową, zbliżony do obrządku łacińskiego, wskutek latynizacji przeprowadzanej przez synody lokalne kościoła lwowskiego ormiańskokatolickiego w XIX w.) zanikł całkowicie po 1945 r. Obecnie w „kościele ormiańskokatolickim w Polsce” (struktury modernistyczne, m.in. „ormiańskokatolicka parafia południowa” przy kościele pw. św. Trójcy w Gliwicach) używany jest Ryt ormiański armeński. Podobnym przykładem jest obrządek bizantyjsko-słowiański, tzw. neounicki (czyli w największym skrócie jest to ryt bizantyjski synodalny ukształtowany w Cesarstwie Rosyjskim pod wpływem XVIII-wiecznych dekretów „Świętego Synodu Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego” [tzw. Reformy Nikona] w przeciwieństwie do rytu bizantyjsko-ukraińskiego [greckokatolickiego] czyli rytu wschodniego sprzed tej reformy), który również po 1945 r. praktycznie zanikł, a obecnie, w ramach struktur posoborowych, istnieje jedna parafia tego rytu (Parafia Unicka pw. św. Męczennika Nikity), w Kostomłotach na Podlasiu. Miejmy jednak nadzieję, że w przyszłości wszystkie te ryty odrodzą się wraz z odrodzeniem i tryumfem Św. Kościoła katolickiego i Papiestwa!

      Usuń
    4. A czy poza x. Kudriawcewem są jeszcze jacyś księża obrządku bizantyjskiego? Na jednym forum jest wzmianka o jakimś tajemniczym x. Romanie z Ukrainy: https://tradcath.proboards.com/thread/2030/eastern-sedevacantists

      Usuń
    5. Być może są jacyś księża którzy np. nawrócili się z lefebrystycznego Bractwa św. Jozafata które prowadziło swego czasu dość prężny ośrodek i seminarium duchowne we Lwowie, ale jakoś ostatnio jest cisza na ich temat, kiedyś święcenia ich duchownych odbywały się w warszawskim przeoracie FSSPX, ale ostatnio nie ma wiadomości, aby kogokolwiek wyświęcili. Nie mają własnego biskupa, więc muszą korzystać z posługi biskupów FSSPX, a nie słyszałem żeby w ostatnich latach któryś z nich odwiedził Ukrainę. Więc być może część tych duchownych przeszła do struktur oficjalnych, modernistycznych, a część (jeden?) na pozycję sedewakantystyczną? Ale jak mówię, nic mi nie wiadomo, to tylko moje przypuszczenia. Być może to jest ktoś związany z tzw. Ojcami Podhoreckimi (Dohnalowcami, tzw. "Bizantyjski Katolicki Patriarchat")...

      Usuń
    6. Podobno, że ten ksiądz jest klasycznym sedewakantystą, niezwiązany z dohnalowcami. Być może to jakiś były ksiądz Bractwa św. Jozafata.

      Usuń
    7. Szukałem trochę informacji i znalazłem to: https://www.facebook.com/groups/659850404426435/posts/1306475453097257/
      Zdaje się, że wspomniany x. Roman to prawdopodobnie x. Roman Zdyrko podlegający bp Markowi Pivarunasowi. Z tej informacji wynikałoby, że oprócz niego pod biskupa Pivarunasa podlegają jeszcze x. Aleksander Krysow z Rosji oraz x. Iwan Leszczuk z Lwowa.

      Usuń
    8. Na Ukrainie już pod koniec lat 50, po śmierci Piusa XII istniała grupa o nazwie "pokutnicy", która ogłosiła Roncalliego antypapieżem na długo przed tym, gdy x. Joaquin Saenz y Arriaga jako pierwszy ogłosił Montiniego antypapieżem zapoczątkowując sedewakantyzm. Była to też pierwsza grupa konklawistów-mistycjalistów, która wybrała własnego "papieża": https://wwwmileschristi.blogspot.com/2022/03/los-penitentes-los-primeros.html

      Usuń
    9. O wspomnianej grupie jest artykuł na wikipedii: https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%BA%D1%83%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8

      Usuń
    10. To bardzo ciekawe. Nie wiedziałem nic o tej grupie, ani o tych dwóch kapłanach z Ukrainy, podlegających pod bpa Pivarunasa. O x. Aleksandrze Krysowie z Rosji wiedziałem, z tym że x. Krysow jest łacinnikiem, odprawia w Rycie Rzymskim, z tego co mi wiadomo ma kaplice w Moskwie, oraz misje w kilku miejscach w Rosji, w tym na Krymie.

      Usuń
    11. O powstaniu kaplicy na Krymie w 2019 r. pisałem na stronie: https://tenetetraditiones.blogspot.com/2019/11/powstaa-tradycyjna-katolicka-kaplica-na.html

      Usuń
    12. Ta grupa "pokutników" to jednak nie jest grupa sedewakantystyczna, ponieważ jakiś czas po śmierci Piusa XII wybrała x. Ignacego Sołtysa na "papieża" Piotra II po "objawieniach maryjnych". Historia dość podobna do historii sekty palmariańskiej.

      Usuń
    13. Podobnie też jak palmarianie ta grupa ogłosiła "przeniesienie" Stolicy Apostolskiej z Rzymu do miejscowości Średnie w dawnym województwie stanisławowskim.

      Usuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.