Cytaty

"Pogodnie przyjmuję krzyż, który mi został ofiarowany, (ale) będziemy walczyć nadal o honor Pana naszego Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła świętego i niepokalanego... i nigdy nie pomylimy go z nową religią, która głosi szczęście ziemskie, uciechy, rewolucję i wolność wszelkich uczynków, która obala mszę, kapłaństwo, katechizm i wszystko, co nadprzyrodzone: to antyteza chrześcijaństwa"
ks. Coache

„Wszelka polityka, która nie jest Tradycją, jest z pewnością zdradą”
Arlindo Veiga dos Santos

„Pro Fide, Rege et Patria” – „Za Wiarę, Króla i Ojczyznę”
_________________________________________________

środa, 7 grudnia 2022

57 rocznica zakończenia rewolucji „w tiarze i kapie”.

 Na zdjęciu wymiana umorzenia ekskomuniki między "papieżem" Pawłem VI a delegatem schizmatyckiego "patriarchy" Atenagorasa z Konstantynopola.

 7 grudnia 1965 roku odbyła się ostatnia sesja Soboru Watykańskiego II. Zatwierdzono „Dignitatis humanae” o wolności religijnej, koncepcję już nieomylnie potępioną przez Kościół katolicki; oraz „Gaudium et spes”, o dialogu ze współczesnym światem. „Kościół niemal ogłosił się służebnicą ludzkości” – oświadczył Paweł VI, który tego samego dnia zniósł Indeks Ksiąg Zakazanych i zamknął Święte Oficjum. Ogłosiwszy fałszywe wolności i zlikwidowawszy policję, bandyci podszywający się pod katolicką hierarchię dokonali dzieła zniszczenia i nadal swobodnie masakrują i torturują ciało Świętego Kościoła Rzymskiego.

 Dzień później, 8 grudnia 1965 r. uroczystym publicznym posiedzeniem na placu przed bazyliką św. Piotra, oficjalnie zakończył się „zbójecki sobór” Vaticanum II – śmierć zachodniej kultury, masońska rewolucja w Kościele (gorsza niż [anty]francuska i bolszewicka), najgorsza tragedia jaka dotknęła ludzkość, gorsza od wszystkich wojen i zarazy, całkowite zerwanie z wiarą katolicką, powstanie najgorszej w historii heretyckiej i schizmatyckiej sekty – „kościoła soborowego”... 

"Kościół, który zatwierdza takie błędy jest zarówno schizmatycki jak i heretycki. Ten soborowy kościół nie jest zatem katolicki". (Lefebvre)

"Bycie publicznie kojarzonym z sankcją [ekskomuniki] będzie znakiem zaszczytu i ortodoksji w oczach wiernych, którzy mają bezwzględne prawo wiedzieć, że kapłani, do których się zwracają nie pozostają w łączności z fałszywym kościołem...". (List otwarty do kardynała Gantin, 6 lipca 1988, podpisany przez 24 ówczesnych przełożonych FSSPX, niewątpliwie za aprobatą arcybiskupa Lefebvre'a).

Więcej cytatów i wypowiedzi abp. Lefebvre'a przeciwko Vaticanum II„kościołowi soborowemu” można znaleźć w tekście Johna Daly'ego Arcybiskup Lefebvre a sedewakantyzm, opublikowanym niedawno na stronie „Myśli Katolickiej”. 

Czy te cytaty można intepretować w jakikolwiek inny sposób, niż ten, w jaki my, sedewakantyści je interpretujemy, a więc expressis verbis – czyli «dosłownie»? Jak bardzo nielogicznie, wbrew oczywistym faktom, zaprzeczając samemu sobie zachowywał się abp. M. Lefebvre i do dziś robi to założone przez niego bractwo...

Miejmy nadzieję, że z czasem nawrócą się oni jednak, i zrozumieją swe błędy...

 Redakcja Tenete Traditiones

1 komentarz:

  1. W jaki sposób się nawròcą i zrozumieją swoje błędy ? Kult abpa Lefebvre'a nie słabnie, wręcz przeciwnie, zaślepienie jest coraz większe, jeżeli nawet taki Bergoglio nie potrafi ich wyleczyć z tego ich delirium, to kto i kiedy ? Ale miejmy nadzieję...

    OdpowiedzUsuń