Cytaty

"Pogodnie przyjmuję krzyż, który mi został ofiarowany, (ale) będziemy walczyć nadal o honor Pana naszego Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła świętego i niepokalanego... i nigdy nie pomylimy go z nową religią, która głosi szczęście ziemskie, uciechy, rewolucję i wolność wszelkich uczynków, która obala mszę, kapłaństwo, katechizm i wszystko, co nadprzyrodzone: to antyteza chrześcijaństwa"
ks. Coache

„Wszelka polityka, która nie jest Tradycją, jest z pewnością zdradą”
Arlindo Veiga dos Santos

„Pro Fide, Rege et Patria” – „Za Wiarę, Króla i Ojczyznę”
_________________________________________________

środa, 18 stycznia 2023

W przeciwieństwie do sekty Vaticanum II, Kościół katolicki modli się o nawrócenie heretyków.

 Doroczne nabożeństwo w intencji nawrócenia różnych grup niekatolików rozpoczyna się 18 stycznia, w święto Stolicy św. Piotra, Apostoła w Rzymie (zniesione w modernistycznym Neokościele przez antypapieża Jana XXIII w 1962, nieobecne w mszale używanym przez semitradycjonalistów, lefebrystów etc.). Papież Św. Pius X wprowadził w 1908 r. oktawę Modłów o jedność Kościoła. Jego Świątobliwość, papież Benedykt XV, rozszerzył jej przestrzeganie na cały Kościół, wysoko ubogacając ją odpustami. Oktawa Modłów o Jedność Kościoła dokonała ogromnego dobra, budząc w katolikach świadomość misji i potrzebę zainteresowania się nawróceniem tych, którzy są poza owczarnią. W czasach, gdy wrogowie Chrystusa zdają się triumfować jak nigdy dotąd, jak wielkim obowiązkiem jest nasza gorąca modlitwa za miliony ludzi błądzących w ciemnościach. Odpust 300 dni w czasie oktawy modlitw o jedność Kościoła od święta Katedry św. Piotra w Rzymie (18 stycznia) do święta Nawrócenia św. Pawła (25 stycznia). 

Tymczasem konserwatyści Novus Ordo ubolewają, że posoborowa sekta nie modli się już o nawrócenie heretyków. Jak możemy przeczytać na PCh24

Przed II Soborem Watykańskim Kościół katolicki modlił się o nawrócenie heretyków i schizmatyków. Dzisiaj Kościół obchodzi jednak bardziej „ekumeniczne” wydarzenia. O dawnych praktykach przypomniał na łamach „OnePeterFive.com” Matthew Plese.

Jak wskazuje autor, przed II Soborem Watykańskim Kościół katolicki obchodził Oktawę Jedności Chrześcijan, której zasadniczym celem była modlitwa i działania na rzecz nawrócenia tych, którzy są poza Kościołem katolickim. Po Vaticanum II wprowadzono jednak Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, którego charakter przesłania główny cel Oktawy.

 Oktawę wprowadzono w Kościele dzięki zaangażowaniu Lewisa Thomasa Wattsona, który w 1898 założył episkopalną wspólnotę religijną w Anglii. Chciał przenieść model duchowości franciszkańskiej do tzw. Kościoła anglikańskiego. Wattson w 1909 roku nawrócił się na katolicyzm; Stolica Apostolska przyjęła wówczas do Kościoła całe stowarzyszenie, pozwalając im na zachowanie dotychczasowego modelu działania, co było bezprecedensowe. Do stowarzyszenia należeli zarówno mężczyźni jak i kobiety. Na rzecz tak rozumianej jedności chrześcijan Wattson pracował aż do swojej śmierci w 1940 roku.

Jak przypomina autor, w Oktawie kolejne dni były poświęcone konkretnym problemom. I tak:

18 stycznia modlono się o zjednoczenie wszystkich chrześcijan w prawdziwej wierze i w Kościele katolickim.

19 stycznia o powrót schizmatyków prawosławnych.

20 stycznia o powrót anglikanów.

21 stycznia o powrót protestantów europejskich.

22 stycznia o powrót protestantów z Ameryki.

23 stycznia o przywrócenie apostatów do sakramentalnego życia w Kościele.

24 stycznia o nawrócenie narodu żydowskiego.

25 stycznia o rozszerzenie Królestwa Chrystusa na cały świat.

Matthew Plese przypomniał, że istnieje wiele modlitw, które katolicy mogą odmawiać w każdy z tych dni.

Źródło: onepeterfive.com

https://m.pch24.pl/przed-vaticanum-ii-kosciol-modlil-sie-o-nawrocenie-heretykow-a-teraz/

No cóż, możemy jedynie współczuć tym ludziom, że ich "kościół" nie modli się już o nawrócenie heretyków, ale musiałby on wówczas modlić się za nawrócenie, w pierwszej kolejności, samych siebie, ponieważ modernizm jest najgorszą herezją, „ściekiem wszystkich herezji”, jak pisał św. Pius X. Jest to logiczną konsekwencją Vaticanum II i herezji fałszywego ekumenizmu. Ich obecny "papież", Jerzy Bergoglio, wielokrotnie powtarzał, że prozelityzm (nawracanie innych na prawdziwą wiarę) jest "grzechem", niedawno uściślając, że to grzech "pogaństwa" (choć prawdziwego pogaństwa Bergoglio oczywiście nie uważa za grzech, sam uczestnicząc w pogańskich obrzędach). Modlitwa o nawrócenie heretyków także jest "grzechem", dlatego w posoborowej "liturgii" nie ma już takich modlitw... Jest w tym przecież jakaś logika i konsekwencja, bo skoro wg. Bergoglio „Bóg pragnie różnorodności religii”, to jakiekolwiek działania w celu nawrócenia kogokolwiek na katolicyzm, czy to przez nawracanie, czy przez modlitwę w intencji nawrócenia, są sprzeczne z wolą Bożą, bo są przeciwko tej "upragnionej" różnorodności...

My zaś prosimy o przyłączenie się do nas w żarliwej modlitwie o nawrócenie wszystkich na jedyną prawdziwą, świętą Wiarę katolicką i do Kościoła katolickiego poza którym nie ma zbawienia! Uczyńmy tegoroczną Oktawę tygodniem łaski!

Redakcja Tenete Traditiones

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz