Cytaty

"Pogodnie przyjmuję krzyż, który mi został ofiarowany, (ale) będziemy walczyć nadal o honor Pana naszego Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła świętego i niepokalanego... i nigdy nie pomylimy go z nową religią, która głosi szczęście ziemskie, uciechy, rewolucję i wolność wszelkich uczynków, która obala mszę, kapłaństwo, katechizm i wszystko, co nadprzyrodzone: to antyteza chrześcijaństwa"
ks. Coache

„Wszelka polityka, która nie jest Tradycją, jest z pewnością zdradą”
Arlindo Veiga dos Santos

„Pro Fide, Rege et Patria” – „Za Wiarę, Króla i Ojczyznę”
_________________________________________________

środa, 25 marca 2020

Msza Święta w Instytucie Mater Boni Consilii, 25.III. Święto Zwiastowania N.M.P. (transmisja na żywo).

2 komentarze:

 1. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
  Mam do Szanownego Pana Redaktora pytania:
  1. Kto w obecnym czasie, kiedy Stolica św. wakuje, ma władzę odpuszczania ekskomuniki zarezerwowanej Stolicy Apostopskiej?
  2. Czy jest możliwość, aby na papieża został wybrany "biskup" Novus Ordo?
  3. W związku z tym, że obecnie większość tzw. katolickiego duchowieństwa nie ma ważnych święceń, to czy oznacza to że gdyby do Rzymu powrócił papież to musiałby on zarządzić na masową światową skalę udzielanie święceń kapłańskich i sakr biskupich sub conditione?
  Z góry Bóg zapłać za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na wieki wieków, Amen!
   Szanowny Panie,
   Co do pkt. 1, to szczerze powiedziawszy, nie wiem. Obawiam się że w tej sytuacji nikt nie ma takiej władzy (w sensie zwyczajnym, tak samo jak obecnie nikt raczej nie ma władzy orzekania o nieważności małżeństwa etc.), no chyba że w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, to chyba każdy Kapłan w rozgrzeszeniu wówczas może.
   Co do pkt. 2, to na papieża może być wybrany tylko katolik (członek Kościoła katolickiego), mężczyzna, w wieku używania rozumu, oraz zdrowy na umyśle. Tak więc każdy członek sekty novus ordo NIE MOŻE być ważnie wybrany na papieża, dopóki wyznaje herezje modernistyczną i przynależy do sekty heretyckiej. Nawrócony z modernizmu do Kościoła katolickiego "biskup" Novus Ordo może być wybrany na papieża.
   Co do pkt. 3, to tak, jeśli byłby wybrany np. nawrócony "biskup" Novus Ordo, to sam musiałby przyjąć sakrę biskupią sub conditione (przed koronacją), a następnie zarządzić obowiązkowe udzielanie święceń kapłańskich i sakr biskupich sub conditione wszystkim duchownym nawróconym z Novus Ordo, a także duchownych z "tradycyjnych instytutów" (w tym FSSPX) mających nowe "święcenia" lub "tradycyjne święcenia" od "biskupów" Novus Ordo. Inaczej nie mogliby oni sprawować Mszy Św. ani sakramentów.
   Bóg zapłać za komentarz,
   Pozdrawiam!

   Usuń