Cytaty

"Pogodnie przyjmuję krzyż, który mi został ofiarowany, (ale) będziemy walczyć nadal o honor Pana naszego Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła świętego i niepokalanego... i nigdy nie pomylimy go z nową religią, która głosi szczęście ziemskie, uciechy, rewolucję i wolność wszelkich uczynków, która obala mszę, kapłaństwo, katechizm i wszystko, co nadprzyrodzone: to antyteza chrześcijaństwa"
ks. Coache

„Wszelka polityka, która nie jest Tradycją, jest z pewnością zdradą”
Arlindo Veiga dos Santos

„Pro Fide, Rege et Patria” – „Za Wiarę, Króla i Ojczyznę”
_________________________________________________

wtorek, 24 marca 2020

OŚWIADCZENIE z dnia 24 marca AD 2020.

W związku ze skandaliczną decyzją władz okupacyjnego tworu - tzw. III RP, z dnia dzisiejszego, całkowicie ograniczającą podstawowe prawa i wolności obywatelskie, bez wprowadzenia stanu wyjątkowego, co stoi w rażącej sprzeczności z obowiązującym prawem (w tym z konstytucją i traktatami międzynarodowymi o wolności i prawach człowieka), oświadczam, co następuje:

1. Wszystkie te rozporządzenia są sprzeczne z prawem i w związku z tym nie mają żadnej mocy prawnej, oraz nikogo do niczego nie zobowiązują. Zgodnie z obowiązującą konstytucją oraz traktatami międzynarodowymi, jedynym sposobem ograniczenia podstawowych praw i wolności człowieka, jest wprowadzenie stanu nadzwyczajnego. Konstytucja "III RP" z 1997 r. przewiduje trzy takie stany: stan klęski żywiołowej, stan wyjątkowy oraz stan wojenny. W chwili obecnej żaden z nich NIE ZOSTAŁ WPROWADZONY, a więc pisowski [nie]rząd nie ma ŻADNEGO prawa ograniczać podstawowych praw obywatelskich i swobód, jak chociażby prawa do swobodnego przemieszczania się, spotykania się, do wolności konsumenckich, do wolności zgromadzeń i wolności sprawowania kultu religijnego.

2. Obecne rozporządzenie "władz" nakłada na Polaków de facto areszt domowy bez żadnej konkretnej przyczyny (rzekoma "pandemia" koronawirusa NIE JEST taką przyczyną, jak niedawno stwierdził w wywiadzie chociażby J. Kaczyński, stwierdzając że nie jest to konstytucyjna przyczyna do wprowadzenia stanu nadzwyczajnego - np. stanu klęski żywiołowej lub stanu wyjątkowego). Jest to sytuacja gorsza niż była w okresie stanu wojennego wprowadzonego w okupacyjnym tworze PRL przez tow. Wojciecha Jaruzelskiego. Wówczas Polacy mogli wychodzić z domów, nie mogli jedynie wyjeżdżać z swoich miejscowości zamieszkania. Ta sytuacja jest całkowicie bezprecedensowa, i w mojej opinii jest to zwyczajnie pierwszy krok w celu wprowadzenia Nowego Porządku Światowego (NWO) przy całkowitej bierności i przyzwoleniu 99.99 % ludzi, którzy dali się zmanipulować mediom i politykom, powtarzającym kłamstwa i szerzącym panikę.

3. Jako świadomi członkowie Narodu Polskiego musimy zbojkotować tą próbę narzucenia nam NWO, przy całkowitej bierności i milczącym przyzwoleniu zdecydowanej większości społeczeństwa. Wzywam więc do ignorowania np. zakazu wychodzenia z domów, "władza" nie może ukarać nas za nieprzestrzeganie przepisów, które są bezprawne! Wzywam do wychodzenia na ulice, i głośnego protestu wobec tego bezprawia. Wzywam do strajków wszystkich pracowników sektora publicznego! Wzywam Kapłanów do nie zamykania kościołów i kaplic, nie odwoływania Mszy Św. i nabożeństw w kościołach i kaplicach, Waszym obowiązkiem jest służyć Bogu i ludziom, a nie książętom tego świata! Wzywam niezależne media do rozpowszechniania treści tego komunikatu jak również głosu innych, oraz przeciwdziałania dezinformacji, propagandzie i manipulacji jaka płynie z mediów głównego ścieku! Wzywam prawników i adwokatów do szybkiego zajęcia się tą sprawą, i obrony wszystkich pokrzywdzonych, całego Narodu, przed bezprawiem rządowej kliki i żydowskiego NWO! Wzywam lekarzy, specjalistów, naukowców i inne autorytety w tej dziedzinie, do zajęcia obiektywnego i niezależnego stanowiska, zaprzestania siania paniki, i uspokojenia społeczeństwa.

Jednocześnie informuje, że jestem w pełni sił, czuję się dobrze, i nie występują u mnie ani u moich znajomych żadne objawy choroby. Jeżeli w najbliższym czasie został bym umieszczony w szpitalu albo pojawiła by się informacja o mojej śmierci, to nie będzie to miało żadnego związku z korona wirusem! Istnieje też możliwość że zostanę aresztowany, mając to na uwadze nie zamierzam milczeć w tej sprawie!

Powyższe oświadczenie nie ma na celu bagatelizowania zagrożenia korona wirusem, które z pewnością może być realne (jednak nie większe jak w przypadku innych znanych nam chorób, np. grypy), ma jednak na celu dążenie do rzetelnych informacji i faktów, oraz uświadomienie społeczeństwa o jego podstawowych prawach, których ma ono prawo (i obowiązek!) się domagać oraz ich strzec.
A nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a dusze zabić nie mogą; ale raczéj bójcie się tego, który i duszę i ciało może zatracić do piekła. 
~ Ewangelia wg św. Mateusza 10:28
Michał Mikłaszewski,
Redaktor Naczelny

11 komentarzy:

 1. Dziękuję za te oświadczenie, na pewno się przyda w rozmowie z ludźmi, którzy będę chcieli mnie, nas zatrzymać. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Łukasz Mastalerek26 marca 2020 04:42

  Zagrożenie ze strony wirusa w Polsce nie jest aż tak wielkie jak to jest przedstawiane,i sam chętnie spotkałbym się ze znajomymi i przyjaciółmi,jednak w sytuacji,kiedy możemy dostać mandat wysokości pięciu tysięcy złotych lub nawet znaleźć się w więzieniu wzywanie do ignorowania tych zarządzeń jest nieodpowiedzialne,miejmy nadzieję że sytuacja się unormuje jak najszybciej,obecne rozwiązanie ma charakter przejściowy i w pewnym momencie wszystko wróci do normy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowny Panie! Tak jak napisałem w tekście, nie ma żadnych podstaw prawnych do nałożenia jakichkolwiek kar i mandatów. Nie wprowadzono stanu nadzwyczajnego, nie można więc ograniczać praw i wolności obywatelskich, te działania są bezprawne i od wszystkiego można się w tej sytuacji odwołać, w tym do trybunałów międzynarodowych. Ustawa o zdrowiu publicznym z 2008 roku na którą powołuje się "rząd" nie uprawnia do tego typu "rozporządzeń", nie można na jej podstawie "prewencyjnie" ukarać wszystkich obywateli, zamykając w przymusowej kwarantannie (można ją stosować jedynie do osób chorych lub podejrzanych o możliwość zakażenia, jak miało to miejsce dotąd, np. do osób wracających z zagranicy itp). Jedyną możliwością aby te przepisy miały moc prawną jest wprowadzenie stanu nadzwyczajnego, i dopiero od tego momentu one zaczną obowiązywać (bo prawo nie działa wstecz). Więc póki co proszę nie martwić się i spokojnie żyć, spotykać się ze znajomymi etc. Nikt nikomu nie ma prawa bez nakazu prokuratora wejść do prywatnego domu lub mieszkania i kontrolować ile ludzi w nim przebywa! Tak samo nikt nie ma prawa przepytywać Pana lub mnie dokąd się wybieram, i nie mam obowiązku nikomu się tłumaczyć, czy idę do pracy, czy do sklepu, czy do apteki czy na spacer. Nikt nie będzie też nikogo za to ścigać ani zamykać, ważne żeby ich nie prowokować, a więc nie chodzić w większych grupach po ulicy ani nie spotykać się w miejscach publicznych, na placach, w parkach etc. W razie kontroli powołać się na "Prawa Człowieka" (które same w sobie nie są żadną wyższą wartością, ale są bardzo silnym argumentem przeciwko "władzy", która raczej nie chce być oskarżona o ich łamanie. P.S. dziwi mnie tylko że wszelkie lewackie i liberalne organizacje, na co dzień tak walczące o te "prawa", teraz milczą... Albo raczej nie dziwi mnie to, wiadomo kto ich opłaca i jaki mają cel). Obawiam się że sytuacja nie unormuje się zbyt szybko, więc nie można dać się zastraszyć i sterroryzować, bo inaczej, jeśli sobie sami na to pozwolimy, to nigdy już nie pozwolą nam żyć normalnie.

   Usuń
  2. W dobie tego co się dzieje w szpitalach - niestety znajomi lekarze potwierdzają te newsy co ukazują się co chwilę w internecie, mama i koleżanka w szpitalu - wolę jednak zostać w domu niż doświadczyć tego na swojej skórze. Moje zdrowie i syna jest cenniejsze od jakiegokolwiek mojego prawa obywatelskiego. A wirus jest niebezpieczny. Może gdy Pan to doświadczy,zmieni swoje nastawienie do sytuacji.

   Usuń
  3. Wirus jest niebezpieczny jedynie dla osób w podeszłym wieku oraz mającym inne, poważne choroby, zwłaszcza układu oddechowego. Ogólna śmiertelność jest niewielka, wynosi ok 1 %, jest więc mniejsza niż w przypadku "zwykłej" grypy. Polecam artykuł J. Exc. x. Bp. Donalda H. Sanborna: "lekarstwo gorsze niż choroba" - dostępny na naszej stronie. Tam znaleźć można rzetelne dane i statystyki. Media i rządy światowe celowo wywołały panikę która odbije się katastrofą gospodarczą oraz całkowitą kontrolą systemu. To przygotowanie drogi dla Antychrysta!

   Usuń
  4. Na jednej ze stron internetowych, z podlinkowanym Pana artykułem , jeden z użytkowników twierdzi, że art.31 Konstytucji ...zabiera jednak tą wolność.

   Art. 31. Wolność i przesłanki jej ograniczenia
   Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.
   (...)
   3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

   Co o tym sądzić ?

   Usuń
  5. To już jest pytanie do prawników. Ich obowiązkiem jest teraz to wyjaśnić. Moim zdaniem jednak całkowicie bezprawne, nielegalne i pozbawione znaczenia jest DE FACTO wprowadzenie stanu wyjątkowego (z dniem 24 marca br., z dodatkowymi, absurdalnymi i bezsensownymi przepisami wprowadzonymi wczoraj, których chyba nikt o zdrowych zmysłach nie zamierza traktować poważnie) bez wprowadzania tego stanu DE JURE, tylko po to, żeby móc przeprowadzić wybory prezydenckie.

   Usuń
  6. Jednocześnie oni doskonale wiedzą że wprowadzenie stanu wyjątkowego byłoby również sprzeczne z prawem i nielegalne, bo nie istnieją ku temu żadne przesłanki. Nie ma żadnego zagrożenia dla ogółu społeczeństwa. Rzekoma "pandemia" jest mitem, ogłoszonym w celu siania paniki i doprowadzenia do upadku światowej gospodarki oraz wprowadzenia całkowitej kontroli społeczeństwa. Co roku mamy taką samą "pandemię" grypy i nikt jeszcze takiej paniki nie ogłaszał, ani nie wprowadzał takich środków. Można więc się spodziewać że to przygotowanie pod coś znacznie grubszego. Tu obowiązkiem lekarzy i autorytetów naukowych jest teraz mówienie PRAWDY i uspokojenie ludzi. A obowiązkiem nas dziennikarzy niezależnych jest tą prawdę głosić, póki jeszcze nas całkowicie nie zakneblowali...

   Usuń
  7. Panie Michale ....

   RPO potwierdza to co tu zostało napisane. Stan epidemii jest nielegalny.
   Data:
   2020-03-27

   https://www.rpo.gov.pl/pl/content/koronawirus-rpo-rozporzadzenia-MZ-niezgodne-z-ustawa

   “Tak przyjęte przepisy nie pozwolą karać tych, którzy je łamią (chociaż taką odpowiedzialność za narażanie innych na odpowiedzialność niewątpliwie powinny ponieść). Bo odpowiedzialność można ponosić tylko na podstawie prawidłowo wydanych przepisów. Jeśli nie, kara nie ostoi się przed sądem. Sędziowie podlegają bowiem tylko Konstytucji i ustawom (art. 178 ust. 1 Konstytucji RP), nie podlegają zaś aktom wykonawczym wydanym z naruszeniem ustawy lub Konstytucji.”

   Dziękuję i pozdrawiam.

   Usuń
  8. Również dziękuję. Tak więc sytuacja jest jasna z prawnego punktu widzenia. Wszystkie ich "rozporządzenia" z dnia 24 marca jak i późniejsze są całkowicie nieważne i pozbawione jakiejkolwiek mocy prawnej, a więc należy uznać je za niezobowiązujące i po prostu niebyłe. Tak mówiłem od początku i tego również trzymam się w praktyce, korzystając z pięknej pogody. Pozdrawiam!

   Usuń
  9. Może się przydać!:
   "Mandaty z art 54 KW są nielegalne. Każdy powszechny sąd przyzna rację obywatelowi że mandat jest bezzasadny. Aby mandat był zasadny według art 54 KW musi to jasno wynikać z przepisów ustawy. Są 2 ustawy na które policja się powołuje tzn. ustawa dot. chorób zakaźnych z 2008 r. oraz specustawa covid-19 z marca 2020 r. W obu tych ustawach nie ma ani słowa na temat zakazu poruszania się lub ograniczenia wolności obywatela na terenie całego kraju RP. Takie ograniczenia i zakazy zostały wprowadzone nie przez ustawę ale przez rozporządzenie (to jest zupełnie inny dokument prawny) rady ministrów. Zgodnie z art. 31 ust 3 Konstytucji RP obywatel ma prawo wolności i swobody. Może ono zostać ograniczone jedynie na podstawie art 228 Konstytucji RP czyli jeżeli będzie wprowadzony stan nadzwyczajny: stan wojenny, stan klęski żywiołowej lub stan wyjątkowy. Żaden z tych 3 stanów nie obowiązuje aktualnie na terenie RP dlatego też wszelkie zakazy i ograniczenia które zostały wydane na cały teren RP w drodze rozporządzenia rady ministrów są nielegalne. Dlatego też nie można za nie karać mandatami z art 54 KW.
   =====================,
   prawnik"

   Usuń