Cytaty

"Pogodnie przyjmuję krzyż, który mi został ofiarowany, (ale) będziemy walczyć nadal o honor Pana naszego Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła świętego i niepokalanego... i nigdy nie pomylimy go z nową religią, która głosi szczęście ziemskie, uciechy, rewolucję i wolność wszelkich uczynków, która obala mszę, kapłaństwo, katechizm i wszystko, co nadprzyrodzone: to antyteza chrześcijaństwa"
ks. Coache

„Wszelka polityka, która nie jest Tradycją, jest z pewnością zdradą”
Arlindo Veiga dos Santos

„Pro Fide, Rege et Patria” – „Za Wiarę, Króla i Ojczyznę”
_________________________________________________

piątek, 3 stycznia 2020

Co zrobić, jeśli nie masz Mszy? Dziesięć wskazówek od J. Exc. x biskupa Daniela L. Dolana.

Co zrobić, jeśli nie masz Mszy.

Dziesięć wskazówek od biskupa Daniela L. Dolana:

JESTEM CZĘSTO pytany: „Co powinienem zrobić, jeśli nie mam [dostępu do] Mszy?”

Po pierwsze, nie jest grzechem nieuczestniczenie we Mszy z powodu dużej odległości lub innych poważnych okoliczności usprawiedliwiających. Grzechem jest jednak uczestniczyć w Novus Ordo. Obiektywnie rzecz biorąc, grzechem jest także uczestniczenie w tradycyjnej mszy łacińskiej, która jest ważna i oficjalnie w łączności z modernistycznym fałszywym „papieżem” i jego hierarchią. (Aby uzyskać wyjaśnienie, patrz: Szczypta kadzidła: Sedewakantyści i msze una cum, i Czy powinienem uczestniczyć we Mszy, w której wymienia się w Kanonie imię "papieża Franciszka"?) Kościół nigdy nie zezwoliłby na takie uczestnictwo w przeszłości. To kłamstwo, świętokradztwo i jest strasznie obraźliwe dla Wszechmogącego Boga.

Ale co zrobić, jeśli nie mam dostępnej dobrej Mszy? Ks. Cekada niedawno doradził korespondentowi: „Pogłębiaj swoją wiedzę na temat wiary katolickiej, ucz się na temat błędów modernistów, uświęcaj się, formuj członków rodziny w wierze słowem i przykładem, staraj się zachować radosnego ducha w obliczu przeciwności i oddaj wszystko w ręce Boga i szczerze naśladuj Jego słowa.”

Jednym słowem: rób wszystko, co możesz w domu, bez księdza!
Oto kilka przykładów:

1. ZRÓB RODZINNY OŁTARZ: Zbuduj ołtarz rodzinny lub kaplicę. Intronizuj tam Najświętsze Serca Pana Jezusa jako Króla Miłości w twoim domu. (Możesz otrzymać ceremonię od nas.)

2. KORZYSTAJ Z SAKRAMENTALIÓW: Miej i używaj pobłogosławionych świec, wody święconej (wyślemy ci, jeśli tylko pokryjesz koszty wysyłki), a także pobłogosławiony krucyfiks i posągi oraz święte obrazy, medaliki i szkaplerze. Zdobywajcie i korzystajcie z różnych sakramentaliów poświęconych na specjalne święta roku liturgicznego: Krzyże palmowe, Zioła i kwiaty na Wniebowzięcie, błogosławieństwo Trzech Króli, pobłogosławione palmy, itp.

3. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO! Często krop dom wodą święconą, błogosław swoje jedzenie i swoje dzieci. Rób częste znaki krzyża.

4. USTAL STAŁY CZAS NA NIEDZIELNE DZIĘKCZYNIENIE: Każdej niedzieli przeznaczaj czas na modlitwy mszalne (z mszalika), czytanie duchowe i katechizm, szczególnie dla dzieci.

5. MÓW SPECJALNE MODLITWY NIEDZIELNE: 
Twoja niedzielna godzina dziękczynienia może przybierać różne formy:
6. SŁUCHAJ NASZYCH KAZAŃ: Mamy wspaniałe archiwum doskonałych kazań na stronie internetowej Świętej Gertrudy, wygłoszonych przez różnych kaznodziejów i obejmujących szereg tematów: liturgia, święty dnia, doktryna katolicka, apologetyka, tematy moralne, współczesne problemy, pytania o szczególnym znaczeniu dla tradycyjnych katolików i wiele, wiele innych.
Możesz słuchać kazań online lub pobierz je na odtwarzacz mp3. 

7. OBEJRZYJ MSZĘ W INTERNECIE: Skonfiguruj komputer i użyj Internetu aby śledzić nasze transmisje na żywo z Mszy na SGGResources.org.. Godziny stałe planowanych transmisji (wschodnia strefa czasowa) są następujące:
  • Msze niedzielne: 7:30, 9:00 (Suma), 11:30, 17:45. 
  • Dni szkolne: 11:20 (Suma) z kazaniem dla dzieci 
  • Piątki: 17:45 z błogosławieństwem.
  • Soboty: 7:30, 8:10
  • Święta: Poranki i wieczory jak ogłoszono w biuletynie SGG 
(wg. czasu polskiego należy każdorazowo dodać 6 godzin!)

Harmonogram naszych innych usług i Mszy św. Pojawia się w cotygodniowym biuletynie SGG, który można pobrać z naszej strony głównej parafii. Niektóre z nich są transmitowane, ale ponieważ nasz harmonogram zmienia się co tydzień, nie można z wyprzedzeniem ogłaszać wszystkich transmisji internetowych, więc po prostu sprawdź, czy jest nadawane.

A oto wskazówka: powiększając obraz ekranu, możesz znacznie poprawić swoje wrażenia z oglądania Mszy w Internecie. Można to łatwo zrobić, podłączając kabel HDMI z komputera do portu HDMI dużego monitora komputerowego lub telewizora z płaskim ekranem.

8. BRAK INTERNETU? UŻYJ DVD: Jeśli nie możesz obejrzeć jednej z naszych transmisji na żywo, zakup DVD z Mszą, na przykład nasze Trzy Tradycyjne Msze DVD . Oglądajcie i słuchajcie z pobożnością, jednocząc się z Mszami ofiarowanymi tego dnia.

9. SZKOŁA DOMOWA? UCZCIE SIĘ! Odwiedź naszą stronę internetową w dni szkolne o 11:20 (godz. 17.20 czasu polskiego), aby obejrzeć transmisję Mszy świętej i krótkie kazanie skierowane do dzieci szkolnych (w j. angielskim).

10. ZOSTAŃ PARTNEREM „WIRTUALNYM” SGG! Zarejestruj się jako „wirtualny” członek parafii Św. Gertrudy Wielkiej. Wspieraj nas regularnie jak własną parafię. (Możesz to zrobić tutaj.) Pozostań z nami w kontakcie. Przeczytaj niedzielny biuletyn online. Jeśli mieszkasz w USA, postaramy się wysłać do ciebie księdza, jeśli to w ogóle możliwe, przynajmniej od czasu do czasu. Możemy również znać innych dobrych kapłanów w twojej okolicy lub pomóc ci znaleźć jednego. 

Co mam zrobić, jeśli nie mam Mszy? Zrób coś. Rób wszystko, co możesz! Bóg już więcej nie prosi i nigdy nie prześcignie się w hojności. Niech Najświętsze Serce króluje w twoim domu jako Król Miłości!

2 komentarze:

  1. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
    Mam pytanie jak odmawiać "Mszę św. Jana" o. Mateo? W jakiej postawie: czy klęczeć, czy stać? Czy ma być to modlitwa myślna czy ustna(mówiona)? Czy wymawienie słów konsekracji, nie jest zarezerwowane dla kapłana i nie wymawianie ich przez świeckich nie jest swego rodzaju "symulacją" sakramentu?
    Z góry Bóg zapłać za odpowiedź.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na wieki wieków! Amen.
      Wydaje mi się że każdą prywatną modlitwę najlepiej jest odmawiać w postawie klęczącej, po to właśnie warto mieć w domu "ołtarzyk domowy" i najlepiej także klęcznik. Oczywiście jest to uzależnione w dużej mierze od wieku i stanu zdrowia, bo osoby starsze czy schorowane nie są czasem w stanie w ogóle klęczeć, a tym bardziej przez dłuższy czas. Lecz dopóki jest to możliwe, to najlepiej jest klęczeć (no chyba że mówi się Anioł Pański w niedzielę lub święto nakazane [lub Regina Caeli w czasie Wielkanocnym] kiedy należy stać). Jeżeli modlimy się sami, to wystarczy modlitwa myślna, a jeśli wspólnie np. w rodzinie, to wówczas może to być modlitwa ustna. Co do słów konsekracji, to jeżeli ktoś wyraźnie nie symuluje (nie używa przy tym chleba i wina, nie przyjmuje postawy jaką kapłan przyjmuje przy ołtarzu, etc.) to nie jest to świętokradztwo. Przecież jedną z form uczestnictwa w prawdziwej Mszy Św. jest także czytanie przez wiernych, w formie modlitwy myślnej, wszystkich tekstów mszalnych z mszalika lub modlitewnika, w tym tych słów które wypowiada Kapłan, a wiec także Kanonu i konsekracji. Jest to powszechna praktyka, a więc nie może to być żadne nadużycie, chociaż oczywiście wszystko zależy od osobistego usposobienia, i świadomości iż wierni nie współcelebrują w żaden sposób Mszy Św., a jedynie w sposób czysto duchowy jednoczą się z Kapłanem - Celebransem, a więc z Chrystusem który jest głównym i prawdziwym Ofiarnikiem Mszy Św. O wszelkie wątpliwości najlepiej jednak zawsze zapytać dobrego, katolickiego Kapłana, spowiednika lub ojca duchownego, lub innego Kapłana, do którego ma się dostęp.

      Usuń