Cytaty

"Pogodnie przyjmuję krzyż, który mi został ofiarowany, (ale) będziemy walczyć nadal o honor Pana naszego Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła świętego i niepokalanego... i nigdy nie pomylimy go z nową religią, która głosi szczęście ziemskie, uciechy, rewolucję i wolność wszelkich uczynków, która obala mszę, kapłaństwo, katechizm i wszystko, co nadprzyrodzone: to antyteza chrześcijaństwa"
ks. Coache

„Wszelka polityka, która nie jest Tradycją, jest z pewnością zdradą”
Arlindo Veiga dos Santos

„Pro Fide, Rege et Patria” – „Za Wiarę, Króla i Ojczyznę”
_________________________________________________

sobota, 18 stycznia 2020

Święto Katedry Świętego Piotra w Rzymie i oktawa modłów o jedność chrześcijan (Św. Piusa X z 1908 r.).

   12. Co mamy rozumieć o Rzymskim Biskupie, który jest widomą głową tego Kościoła?  
   O którym to było wszystkich Ojców SS rozumienie, i na to wszyscy się zgadzają, że ta głowa do postanowienia i zachowania jedności kościelnej bardzo potrzebna była. Co osobliwie napisał św. Hieronim przeciwko Jowinanowi temi słowy: Jednego obierają aby przez to postanowienie głowy, przyczyna odszczepieństwa zgładzona była. I w liście do Damaza: ,,Niech ustąpi (mówi) zazdrość i poważność Rzymskiej Zwierzchności z namiestnikiem rybołowcy, i z uczniem Krzyża mówię: Ja żadnego pierwszego nie naśladując tylko Chrystusa, świątobliwości twojej, to jest Stolicy Piotra obcowaniu się przyłączam. Na tej opoce wiem że Kościół jest zbudowany. Ktokolwiek nie w tym domie baranka nie pożywa, ten jest zmazanym. Jeżeli kto w korabiu Noego nie będzie, więc zginie w potopie." Toż samo dawniej przedtem Ireneusz i Cypryan był pokazał, który o jedności Kościoła tak mówił: Pan do Piotra mówi: Ja Piotrze powiadam tobie, żeś ty jest Piotr a na tej opoce zbuduję Kościół mój. Na jednym Kościele zbuduję. A chociaż po zmartwychwstaniu swojem wszystkim Apostołom dał równą moc, mówiąc: Jako mnie posłał Ojciec, tak i Ja posełam was, weźmijcie Ducha ś. wszakże, aby jedność pokazał, jedności tej początek od niego się zaczynającej, władzą swoją, postanowił i sprawił. Opat Millewitański potem tak mówi: Nieumiejętności twej przepisać tego nie można, bo wiesz iż w mieście rzymskim najprzód Piotrowi stolica rzymska zlecona była, na której siedział głowa wszystkich Apostołów Piotr ś., aby w nim jednym od wszystkich zachowana była jedność stolicy, żeby drudzy Apostołowie każdy swojej mieć bronić nie chciał; tak, aby już przestępcą i odszczepieńcem był, któryby przeciwko tej jednej stolicy drugą śmiał zasadzać. Bazyli także: Piotr jest (mówi) na gruncie położony, powiedział bowiem: Tyś jest Chrystus syn Boga żywego; i usłyszał wzajemnie: iż on był opoką, a chociaż był opoką, jednak taką, jaką Chrystus opoką nie był, bo Chrystus prawdziwie nienaruszoną opoką był, ale Piotr dla opoki. Albowiem Pan Bóg dostojeństw swoich innym użycza ludziom. Kapłanem jest i czyni kapłanów, opoką jest i opokę działa i rzeczy sobie właściwych sługom swoim udziela. Naoststek Ambroży św. mówi: Ponieważ sam wyznaje ze wszystkich, sam też przełożony nad wszystkiemi.
Katechizm Rzymski

Dziś – 18 stycznia, Katedry Świętego Piotra w Rzymie. Święto ustanowione przez papieża Pawła IV w 1558 r. przeciwko błędom protestantów, którzy podważali pobyt Świętego Piotra w Rzymie. Dziś także rozpoczynamy w Kościele katolickim oktawę modłów o jedność chrześcijan, czyli o powrót heretyków i schizmatyków na łono jedynego prawdziwego Kościoła Chrystusowego = Katolickiego, od którego niegdyś, niestety odpadli. Tylko bowiem Kościół katolicki został założony przez Jezusa Chrystusa. Św. Pius X wprowadził w 1908 r. Oktawę modłów o jedność Kościoła, ma więc długą, bo ponad stuletnią historię, jednak od swego zarania nie oznacza ekumenicznego poklepywania heretyków po ramieniu, mówienia im, że najważniejsze w życiu to być dobrym człowiekiem, czy powtarzania, że nie ważne „w co się wierzy”. Prawdziwa miłość to chęć doprowadzenia heretyka czy schizmatyka do zbawienia. Stąd w modlitwach o jedność chrześcijan widzimy błagania o ich powrót lub przyłączenie się do Kościoła, a nie o „szacunek dla odmienności”.

Missye Katolickie : czasopismo miesięczne illustrowane. R. 58, 1939, nr 1

Dziś modlimy się : O powrót do owczarni Piotrowej tych wszystkich „innych owiec”, które nie słuchają głosu Boskiego Pasterza.

Modlimy się więc o nawrócenie heretyków i schizmatyków podszywających się pod katolików, czyli zarówno modernistów, "liberalnych katolików", którzy nie słuchają głosu katolickich Papieży do Piusa XII włącznie, odrzucają nieomylne Magisterium Kościoła, które potępiło już dawno wszystkie współczesne błędy (fałszywy ekumenizm, wolność religijną, kolegializm etc.) głoszone przez Vaticanum II, soborowy neokościół i jego pseudopapieży. Tak samo modlimy się za lefebrystów i innych pseudotradycjonalistów, którzy odrzucają w praktyce Nieomylność Papieską, lub ograniczają ją jedynie do nadzwyczajnych wystąpień, czynią sami siebie autorytetem i sędziami, kiedy wg. nich należy słuchać Papieży (zarówno prawdziwych, jak i uzurpatorów) a kiedy nie, usprawiedliwiają swoje permanentne nieposłuszeństwo i traktowanie Stolicy Apostolskiej, jak gdyby nie istniała.

Módlmy się więc o prawdziwą miłość i przywiązanie do tej świętej Stolicy Apostolskiej - Rzymskiej Katedry Świętego Piotra Apostoła i Jego wszystkich prawowitych Następców (która aktualnie wakuje), Matki i Nauczycielki wszystkich Kościołów, prawdziwej opoki na której opiera się Święty Kościół Boży! Módlmy się o opamiętanie i nawrócenie dla okupantów Stolicy Apostolskiej i powrót katolickiego Papieża!

Redakcja Tenete Traditiones

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz