Cytaty

"Pogodnie przyjmuję krzyż, który mi został ofiarowany, (ale) będziemy walczyć nadal o honor Pana naszego Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła świętego i niepokalanego... i nigdy nie pomylimy go z nową religią, która głosi szczęście ziemskie, uciechy, rewolucję i wolność wszelkich uczynków, która obala mszę, kapłaństwo, katechizm i wszystko, co nadprzyrodzone: to antyteza chrześcijaństwa"
ks. Coache

„Wszelka polityka, która nie jest Tradycją, jest z pewnością zdradą”
Arlindo Veiga dos Santos

„Pro Fide, Rege et Patria” – „Za Wiarę, Króla i Ojczyznę”
_________________________________________________

czwartek, 25 czerwca 2026

Rocznica niższego seminarium św. Alojzego Gonzagi w Meksyku, Msza św. na Górze św. Józefa.

 JE ks. bp. Marcin Dávila Gándara, biskup Trydenckiego Towarzystwa Kapłańskiego (Sociedad Sacerdotal Trento, S.S.T.), przewodniczył uroczystej Mszy św. odprawionej z okazji rocznicy niższego seminarium św. Alojzego Gonzagi.

 Uroczystości odbyły się na wzgórzu Monte de San José (Góra św. Józefa), niedaleko Guadalajary, w stanie Jalisco w Meksyku. Opublikowane fotografie ukazują Mszę św., alumnów seminarium oraz zabudowania i otoczenie ośrodka formacyjnego.

 Seminarium św. Alojzego Gonzagi zajmuje się formacją młodych kandydatów do kapłaństwa, przygotowując ich do dalszych studiów kościelnych oraz służby Kościołowi. Patron seminarium, św. Alojzy Gonzaga, od wieków pozostaje szczególnym wzorem czystości, pobożności i gorliwości dla młodzieży katolickiej.

 Polecajmy Bogu alumnów, wychowawców oraz wszystkich przygotowujących się do kapłaństwa. Nie ustawajmy również w modlitwie o święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne, tak bardzo potrzebne Kościołowi w obecnych czasach.

Źródło: https://www.facebook.com/profile.php?id=100090389267073

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz