Cytaty

"Pogodnie przyjmuję krzyż, który mi został ofiarowany, (ale) będziemy walczyć nadal o honor Pana naszego Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła świętego i niepokalanego... i nigdy nie pomylimy go z nową religią, która głosi szczęście ziemskie, uciechy, rewolucję i wolność wszelkich uczynków, która obala mszę, kapłaństwo, katechizm i wszystko, co nadprzyrodzone: to antyteza chrześcijaństwa"
ks. Coache

„Wszelka polityka, która nie jest Tradycją, jest z pewnością zdradą”
Arlindo Veiga dos Santos

„Pro Fide, Rege et Patria” – „Za Wiarę, Króla i Ojczyznę”
_________________________________________________

niedziela, 16 lipca 2023

Bp Donald Sanborn o rozmowach z modernistami.

 Dla mnie jest tylko jedna rzecz, o której można dyskutować z modernistą, a mianowicie, kiedy zamierza spakować walizki i na zawsze opuścić nasze katolickie instytucje.

✠ In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen.

~ Bp Donald Sanborn

Kazanie z Siódmej Niedzieli po Zesłaniu Ducha Świętego. 

Kraków 16/07/2023

2 komentarze:

  1. Czy Tadeusz Isakowicz-Zaleski ma ważne święcenia?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Z punktu widzenia katolików integralnych pan Tadeusz Isakowicz-Zaleski w 1983 roku przyjął „święcenia” w Kościele soborowym obrządku łacińskiego (a więc był to nieważny zreformowany ryt święceń novus ordo, który w Kościele rzymskokatolickim modernistycznym został wprowadzony w latach 1968-1969). Tych nieważnych święceń udzielił mu prezbiter „biskup” Franciszek Macharski. Franciszkowi Macharskiemu „sakry biskupiej” w 1979 roku udzielił w nieważnym rycie ważnie wyświęcony biskup Karol Wojtyła (Karol Wojtyła udzielił „święceń” biskupich ks. Macharskiemu w towarzystwie dwóch innych współkonsekratorów). Informacje te dostępne są w wikipedii na takich stronach:

      oraz .
      W związku z powyższymi informacjami trzeba stwierdzić, że nawet ci sedewakantyści (jak np. J. E. Marek Pivarunas), którzy zgadzają się na to, by wierni w uzasadnionych sytuacjach mogli uczestniczyć we mszy „una cum”, pod warunkiem, że jest ona odprawiana w niezmienionym obrządku katolickim, nie zgodziliby się na to, żeby katolik integralny brał czynny udział we „mszy” w obrządku ormiańskim, która jest sprawowana przez nieważnie wyświęconego mężczyznę. Pan Tadeusz Isakowicz-Zaleski jako „ksiądz” rzymskokatolicki dostał od modernistycznego księdza Józefa Glempa w 2001 r. pozwolenie na birytualizm, czyli że pozostając dalej „księdzem” rzymskokatolickim mógł od tamtej pory jednocześnie sprawować liturgię w obrządku ormiańskim. Ale bez ważnych święceń pan Tadeusz nie może odprawiać ważnych mszy, nawet jeśli symuluje liturgię mszalną w ważnym katolickim obrządku ormiańskokatolickim...

      Usuń