Cytaty

"Pogodnie przyjmuję krzyż, który mi został ofiarowany, (ale) będziemy walczyć nadal o honor Pana naszego Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła świętego i niepokalanego... i nigdy nie pomylimy go z nową religią, która głosi szczęście ziemskie, uciechy, rewolucję i wolność wszelkich uczynków, która obala mszę, kapłaństwo, katechizm i wszystko, co nadprzyrodzone: to antyteza chrześcijaństwa"
ks. Coache

„Wszelka polityka, która nie jest Tradycją, jest z pewnością zdradą”
Arlindo Veiga dos Santos

„Pro Fide, Rege et Patria” – „Za Wiarę, Króla i Ojczyznę”
_________________________________________________

niedziela, 25 marca 2018

X. Anthony Cekada: Obrzędy Wielkiego Tygodnia. Stary ryt a ryt z 1955


Uwaga wstępna: modyfikacje w obrzędach Wielkiego Tygodnia z 1955 roku były częścią serii postępujących zmian liturgicznych, począwszy od 1951 roku, które ostatecznie doprowadziły do promulgacji Novus Ordo Missae w 1969 roku.

Stworzenie obrzędów Wielkiego Tygodnia z 1955 roku, podobnie jak stworzenie Novus Ordo, było organizowane przez Hanibala Bugniniego, człowieka uznawanego za złego geniusza, który zniszczył Mszę.

Z perspektywy czasu, możemy spojrzeć wstecz na zmiany Wielkiego Tygodnia z 1955 roku i zobaczyć serię wprowadzanych postępujących zmian, które na stałe zostaną wcielone w Novus Ordo.



Od Redakcji TENETE TRADITIONESŚwięte Triduum Paschalne odprawiane jest w Polsce, według starożytnego rytu rzymskiego (sprzed reformy Bugniniego), tylko w Kaplicy p.w. M. B. Królowej Polski i św. Stanisława B.M. w Krakowie, tegoroczny porządek nabożeństw dostępny jest na naszej stronie, w poprzednim wpisie, oraz tutaj: http://www.sedevacante.eu/porzadek.php
Dla osób, które nie mogą być osobiście obecne na ceremoniach liturgicznych w Krakowie, istnieje możliwość obejrzenia Triduum Sacrum na żywo z parafii św. Gertrudy Wielkiej w USA (liturgia odbywa się tam o poranku czasu lokalnego, czyli popołudniu czasu polskiego [sześć godzin później]).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz