Cytaty

"Pogodnie przyjmuję krzyż, który mi został ofiarowany, (ale) będziemy walczyć nadal o honor Pana naszego Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła świętego i niepokalanego... i nigdy nie pomylimy go z nową religią, która głosi szczęście ziemskie, uciechy, rewolucję i wolność wszelkich uczynków, która obala mszę, kapłaństwo, katechizm i wszystko, co nadprzyrodzone: to antyteza chrześcijaństwa"
ks. Coache

„Wszelka polityka, która nie jest Tradycją, jest z pewnością zdradą”
Arlindo Veiga dos Santos

„Pro Fide, Rege et Patria” – „Za Wiarę, Króla i Ojczyznę”
_________________________________________________

poniedziałek, 15 lutego 2021

Drugie wydanie broszury „Zbawienie dusz najwyższym prawem”. (Kazanie x. Bp. D. Sanborna).

 Z radością informujemy, iż dziś, tj. w dniu 15 lutego AD 2021, udało nam się wydać kolejne, drugie wydanie naszej pierwszej broszury – Kazania J. Exc. x Bp Donalda H. Sanborna na Święto Katedry Św. Piotra w Antiochii, wygłoszone 22 lutego 2018 r., z okazji konsekracji biskupiej J. Exc. x Bp Józefa Selway’a. Za tydzień obchodzić będziemy trzecią rocznicę tego doniosłego, niezwykle ważnego dla Kościoła Świętego wydarzenia, jakim była konsekracja kolejnego, katolickiego Biskupa. Jednocześnie będzie to pierwsza rocznica powstania naszego Stowarzyszenia. Dziś pragniemy przypomnieć po raz kolejny wspaniałe kazanie, jakie Jego Excelencja xiądz bp Sanborn wygłosił przy tej okazji, w którym jasno wyjaśnił, że „zbawianie dusz jest najwyższym prawem Kościoła, przed którym wszystkie inne prawa muszą się ugiąć”. Kazanie to po raz pierwszy ukazało się w polskim tłumaczeniu na prowadzonej przez nas stronie internetowej (portalu integralnie katolickim) Tenete Traditiones, dnia 3 września 2019 r. (w święto Św. Piusa X), a następnie zostało przedrukowane w podwójnym (4 i 5) numerze „Myśli Katolickiej” z grudnia 2019 roku. Dnia 29 lutego 2020 roku ukazało się pierwsze wydanie tej broszury, które jednocześnie rozpoczęło funkcjonowanie „Biblioteka Myśli Katolickiej”. Mamy nadzieję, w najbliższym czasie publikować i wydawać w jej ramach kolejne ważne pozycje traktujące o Świętej Wierze Katolickiej, tradycyjnej nauce Kościoła, walce z herezjami, zwłaszcza herezją modernizmu, liberalizmu, gallikanizmu etc, i innymi błędami współczesnymi, katolickiej Nauce Społecznej oraz o obecnym kryzysie moralności, Wiary i Kościoła.. Aby nabyć tą broszurę, a także prenumeratę albo informację o pojawieniu się kolejnych wydawnictw (subskrypcję) prosimy o kontakt na adres e-mail Redakcji „Myśli Katolickiej” – myslkatolicka@gmail.com .

ZA: https://piotrsemenenko.wordpress.com/2021/02/15/drugie-wydanie-broszury-zbawienie-dusz-najwyzszym-prawem/

8 komentarzy:

  1. Czy planujecie utworzyć jakieś integralnie katolickie wydawnictwo? Bardzo by się ono przydało, większość prawdziwie katolickich książek jest rozproszonych po różnych wydawnictwach, ponadto potrzebny jest szczególnie modlitewnik katolicki (sedewakantystyczny)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak jak napisano powyżej, powstała „Biblioteka Myśli Katolickiej” w ramach której będziemy wydawać kolejne teksty, broszury itp. Mam wielką nadzieję, że z czasem, w miarę możliwości przekształci się ona w wydawnictwo. Jednocześnie chciałbym w tym roku zarejestrować Stowarzyszenie w sądzie, aby otrzymało KRS i być może od razu z możliwością prowadzenia działalności gospodarczej (właśnie wydawniczej) co znacznie ułatwiło by kolportaż tych publikacji, umożliwiło formalnie ich sprzedaż, otwarcie sklepu internetowego itp. Prace nad modlitewnikiem są już praktycznie na ukończeniu, potrzebujemy jedynie pomocy ze strony jakiegoś profesjonalnego wydawnictwa (lub osób które mają w tym doświadczenie) aby wydrukować pierwsze egzemplarze (musi to być profesjonalna robota, na dobrym papierze drukarskim, wraz z oprawą introligatorską etc). Z czasem będą mogły być też wydawane kolejne książki, to jednak wymaga sporych nakładów finansowych oraz wolnego czasu. Aby powstało wydawnictwo potrzeba zaangażowania wielu osób, przede wszystkim co najmniej jedna osoba musiała by się tym zajmować w charakterze normalnej pracy zarobkowej, a nie jako zajęcie dodatkowe, dorywcze, w wolnym czasie, i to jeszcze przeznaczając charytatywnie swoje własne środki finansowe, jak ma to miejsce do tej pory... Tak więc po prostu, mówiąc wprost, potrzebni byliby sponsorzy, na rozkręcenie i prowadzenie (przynajmniej w początkowym okresie rozwoju) takiego "biznesu".

      Usuń
    2. Mogę zdradzić, że poza modlitewnikiem (który w tym roku, jak Bóg da oczywiście, zostanie już na pewno wydany) planuję rozpocząć pracę nad reprintem Mszału Rzymskiego o. G. Lefebvra z 1949 r. Jednak to znacznie więcej pracy, i nie wiadomo kiedy (i czy w ogole...) uda się to ukończyć. Wszystko zależy od ewentualnego wparcia (nie tylko, choć zwłaszcza, materialnego, ale również eksperckiej rady, pomocy etc.).

      Usuń
    3. Czy modlitewnik Laudetur Iesus Christus wydawnictwa Antyk jest integralnie katolicki? Czy można z niego korzystać?

      Usuń
    4. Ciężko mi odpowiedzieć jednoznacznie, gdyż nie posiadam tego modlitewnika, i nie miałem okazji dokładnie zapoznać się z jego zawartością. Jest on bardzo "gruby", z tego co wiem to jest to obszerny zbiór wszystkich modlitw, nabożeństw etc. zebranych z wielu modlitewników sprzed 1958 r. Jest to taka "cegła", grubsza niż nie jeden mszalik. Moim zdaniem trochę mija się to z ideą modlitewnika, który powinien być możliwie podręczny, łatwy do zabrania np. na pieszą pielgrzymkę. Ten zbiór modlitw może być dobry do użytku domowego lub w kościelnej ławie. Jeśli nie ma tam żadnych niezatwierdzonych przez Kościół Święty modlitw, lub wydanych po 1958 r., to raczej można uznać go za katolicki (czego nie można powiedzieć niestety np. o modlitewniku "Te Deum laudamus", w którym znajduje się np. faustyniańska "koronka do miłosierdzia Bożego").

      Usuń
  2. Czy ktoś z Państwa jest w posiadaniu Mszału Rzymskiego ks. Gerarda Szmyda (reprint z 1935r.)? Liczy on 1390 stron, a Mszał O. Lefebvre'a tylko w części zasadniczej ma aż 1934 strony (Imprimatur z 1931r.). Zastanawiam się, czego brakuje w Mszale ks. Szmyda w porównaniu do Mszału O. Lefebvre'a, który osiąga horrendalne ceny na aukcjach internetowych, trudno trafić na wyd. z 1949r. lub starsze, a egzemplarze są często w opłakanym stanie.

    Pozdrawiam serdecznie
    Joanna Szalewska

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Również posiadam. Wydaje mi się, że w Mszale o. Lefebvre jest też wiele tekstów dodatkowych, które zwykle umieszcza się w modlitewnikach, jak nabożeństwa (np. Gorzkie Żale, litanie itp.), czy najważniejsze pieśni łacińskie oraz polskie. Poza tym, Mszał o. Lefebvre zawiera, zdaje mi się, obszerniejsze i dokładniejsze opisy historyczne, teologiczne czy liturgiczne poszczególnych dni czy okresów liturgicznych.

      Usuń