Cytaty

"Pogodnie przyjmuję krzyż, który mi został ofiarowany, (ale) będziemy walczyć nadal o honor Pana naszego Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła świętego i niepokalanego... i nigdy nie pomylimy go z nową religią, która głosi szczęście ziemskie, uciechy, rewolucję i wolność wszelkich uczynków, która obala mszę, kapłaństwo, katechizm i wszystko, co nadprzyrodzone: to antyteza chrześcijaństwa"
ks. Coache

„Wszelka polityka, która nie jest Tradycją, jest z pewnością zdradą”
Arlindo Veiga dos Santos

„Pro Fide, Rege et Patria” – „Za Wiarę, Króla i Ojczyznę”
_________________________________________________

niedziela, 17 grudnia 2017

Dominica Tertia Adventus - Gaudete in Domino.

17.XII. AD. 2017 - Niedziela Gaudete.
 Kaplica katolicka p.w.
Matki Boskiej Królowej Polski
i Św. Stanisława B.M. w Krakowie.

III-a NIEDZIELA ADWENTU 

STACJA U ŚW. PIOTRA

Uprzyw. II-ej kl.   Ryt półzdw.   Szaty fioletowe lub różowe

   Dzisiejszą niedzielę święcimy pod znakiem radości. Była to pierwotnie ostatnia niedziela Adwentu. Bliskość Chrystusa napełnia Oblubienicę weselem, które szczególnie objawia się w śpiewie antyfon.
   Rubryki dozwalają dziś używania organów i szat koloru różowego. Stałym źródłem radości jest dla nas Eucharystia. W dzisiejszej Komunii Chrystus zbliża się do nas, aby cudownym działaniem swej łaski dokonać w nas swej ofiary (sekr.)
   W Epistole św. Paweł nakłania nas do radości. Wynika ona z ufności w Boga i z wierności w wykonywaniu codziennych obowiązków. Jest to najskuteczniejszy sposób przygotowania się na przyjście Jezusa.
   Ewangelia raz jeszcze stawia nam przed oczy postać Jana Chrzciciela.《 Baczcie na pokorę tego, przed którym idzie Jan pełen pokory, abyście nie odczuli boleśnie majestatu Tego przed którym pójdzie Eliasz. Bracia moi, żadna zasługa Jana nie może równać się z zasługą jaką zdobył przez swoje upokorzenie się. Mógł bowiem ludzi w błąd wprowadzić i być uważany za Mesjasza - tak był wielkim i pełnym łaski - a jednak otwarcie wyznał i rzekł : nie jestem Chrystusem. 》 (Św. Augustyn).

Źródło: Mszał Rzymski z dodaniem nabożeństw nieszpornych, o. G. Lefebvre, Benedyktyn, 1949 r.