Niższe święcenia i tonsura podczas rekolekcji z JE ks. bp. Karolem McGuire’em (S.G.G.)
W ubiegłym tygodniu odbyły się rekolekcje prowadzone przez JE ks. bp. Karola McGuire’a (biskup S.G.G.). Ich zwieńczeniem było udzielenie pierwszej tonsury oraz niższych święceń kandydatom przygotowującym się do służby Kościołowi.
Jak poinformowano w relacjach opublikowanych po uroczystości, rekolekcje odbyły się w kościele św. Józefa w Mount Vernon w stanie Waszyngton (USA). Na ich zakończenie bp Karol McGuire udzielił święceń niższych ostiariusza i lektora Jozuemu Balancio oraz Alfonsowi Capetillo, a Krzysztof Brueggemann otrzymał pierwszą tonsurę, stanowiącą tradycyjny obrzęd włączenia do stanu duchownego.
Ostiariuszowi powierzana jest troska o świątynię i jej porządek, natomiast lektor otrzymuje zadanie odczytywania lekcji podczas liturgii. Polecajmy Bogu nowych duchownych oraz wszystkich przygotowujących się do kapłaństwa. Nie zapominajmy również o modlitwie o święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne.
Laus Deo.
Źródło: https://www.facebook.com/profile.php?id=100090389267073
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz