„W niedzielę 2 czerwca opat tynieckich benedyktynów, o. Szymon Hiżycki, odprawił od faldistorium pontyfikalną Mszę świętą w ramach centralnych obchodów 30. rocznicy wydania pierwszej w Polsce zgody na regularne celebracje Mszy trydenckiej. W uroczystości asystował od tronu Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański” – napisał portal tradycjapoznan.pl.
30 lat temu pierwszą w Polsce zgodę na regularne celebracje mszy trydenckiej wydał abp Stroba. Akt ten upowszechnił klasyczny ryt rzymski, wokół którego zaczęło się gromadzić coraz więcej wiernych.
za: Poznań: 30-lecie wydania pierwszej w Polsce zgody na celebracje Mszy trydenckiej [+GALERIA]
Tak więc w Poznaniu, miejscu symbolicznym (w Poznaniu powstało pierwsze, misyjne biskupstwo na ziemiach polskich, w czasach Mieszka I, ok r. 966 ; dopiero później, w czasach Bolesława Chrobrego, na tzw. Zjeździe Gnieźnieńskim w r. 1000, powołano arcybiskupstwo gnieźnieńskie [prymasowskie] w stolicy Państwa Piastów, oraz kolejne, nowe biskupstwa w Krakowie, Wrocławiu i Kołobrzegu), świętowano 30'tą rocznicę teatrzyku "Tradycji", tzw. indultu, czyli "tradycyjnej łacińskiej mszy" w ramach i pod auspicjami modernistycznego neokościoła, okupującego dawniej katolickie kościoły i kaplice, oraz struktury materialne Kościoła katolickiego.
Słusznie możemy nazywać indult teatrem, oraz rezerwatem. Jest to jednocześnie teatr, rekonstrukcja historyczna, dokładnie tak samo jak rekonstruuje się np. Bitwę pod Grunwaldem. Podobnie jak tam możemy oglądać pasjonatów historii oręża, przebranych w historyczne stroje, przygotowane z wielkim pietyzmem, mających historyczną broń, wszystko odwzorowane jest z wielkim pietyzmem i starannością, abyśmy mogli poczuć się jakbyśmy byli naprawdę w 1410 r., tak samo tutaj, mamy pasjonatów tradycyjnej liturgii, którzy odwzorowują ją z ogromnym pietyzmem i dbałością o szczegóły, abyśmy również mogli się poczuć jakbyśmy na chwilę przenieśli się w czasie, do tych pięknych czasów sprzed Vaticanum II. Ale zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku, jest to zwykła inscenizacja. Jest to również rezerwat, w którym są "zamknięci" pseudo-tradycjonaliści, niczym w szklanej bańce, tak samo jak Indianie w Ameryce. Mają swoją wydzieloną, bezpieczną "przestrzeń" w ramach oficjalnych struktur neokościoła, w której wolno im egzystować, ale absolutnie nie mogę się z niej wychylić. Jak możemy przeczytać na pewnej facebookowiej stronie, gdzie ktoś bardzo słusznie podsumował to:
Nie dajmy się zwieść!
W niedzielę "abp" Gądecki świętował 30 lat Tradycji (mszy trydenckiej) w Poznaniu.
Co tak naprawdę tam uczcił?
30 lat istnienia rezerwatu dla katolików rozczarowanych Soborem Watykańskim 2, założonym tylko i wyłącznie w tym celu, żeby konserwatywni katolicy nie przyjęli bardziej wrogich do posoborowia pozycji.
Tradycja w ramach novus ordo zawsze była i będzie rezerwatem, bo tak naprawdę nikomu "z góry" na Tradycji nie zależy.
W czasie nabożeństwa Gądecki czytał „Commonitorium” św. Wincentego z Lerynu, bardzo pięknie.
Ale gdyby naprawdę chciał w tym duchu postępować, to przecież przywróciłby mszę trydencką to wszystkich podległych sobie kościołów.
Oczywiście tego nie zrobi.
Bo to ma być rezerwat, wentyl bezpieczeństwa, nic więcej.
Najwyższy czas zdemaskować tych modernistycznych "hierarchów", to zwykli przebierańcy, bez żadnego autorytetu czy władzy nad katolikami.
za: https://www.facebook.com/photo?fbid=456834017045203&set=a.178325348229406
O indulciarzach pisaliśmy już wiele, i wiele jeszcze można by napisać. W tej chwili wystarczy, że odeślemy czytelników do naszych wcześniejszych publikacji, m.in. :
Oświadczenie Redakcji Tenete Traditiones ws. ruchów i grup "Summorum Pontificum", i osób w jakikolwiek sposób z nimi współpracujących.
https://tenetetraditiones.blogspot.com/2018/09/oswiadczenie-redakcji-tenete.html
x. Kevin Vaillancourt: Czy Summorum Pontificum rzeczywiście jest wyrazem Tradycji katolickiej?
https://tenetetraditiones.blogspot.com/2018/09/x-kevin-vaillancourt-czy-summorum.html
Czy Msza łacińska naprawdę powróciła? – Ks. Dominik Radecki CMRI
https://tenetetraditiones.blogspot.com/2018/11/czy-msza-acinska-naprawde-powrocia-ks.html
X. Antoni Cekada: Bractwo Św. Piotra (niektóre wyciszone problemy). Przeciw [neo]indultyzmowi.
https://tenetetraditiones.blogspot.com/2020/01/x-antoni-cekada-bractwo-sw-piotra.html
O przebierańcach, muzealnikach i birytualistach – czyli jak wygląda w praktyce indultowy „tradycjonalizm” pod silnym obstrzałem Bergoglio.
https://tenetetraditiones.blogspot.com/2021/06/o-przebierancach-muzealnikach-i.html
Niestety, wielu ludzi wciąż nabiera się na tą pułapkę "mszy tradycyjnej" w "pełnej jedności" z nową antykatolicką religią człowieka, tj. religią antychrysta.
Winę ponoszą oczywiście w głównej mierze modernistyczni heretycy - fałszywi "biskupi" i fałszywi "księża", którzy grają główne role w tym teatrze. Ci fałszywi prorocy, zwodziciele, wilki w owczych skórach, udający "katolicką hierarchię", pod płaszczykiem "tradycji" prowadzą niewinne dusze wiernych wprost do piekła.
Módlmy się za tych biednych, zwiedzionych ludzi. Dziś, w święto Najświętszego Serca Pana Jezusa, polecajmy ich szczególnie, oraz wszystkich heretyków, grzeszników i błądzących Sercu Jezusowemu, przez Niepokalane Serce N.M.P. !
7 czerwca AD 2024, w święto N. S. P. J.
Michał Mikłaszewski, redaktor naczelny
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.