Cytaty

"Pogodnie przyjmuję krzyż, który mi został ofiarowany, (ale) będziemy walczyć nadal o honor Pana naszego Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła świętego i niepokalanego... i nigdy nie pomylimy go z nową religią, która głosi szczęście ziemskie, uciechy, rewolucję i wolność wszelkich uczynków, która obala mszę, kapłaństwo, katechizm i wszystko, co nadprzyrodzone: to antyteza chrześcijaństwa"
ks. Coache

„Wszelka polityka, która nie jest Tradycją, jest z pewnością zdradą”
Arlindo Veiga dos Santos
_________________________________________________

piątek, 14 października 2016

Znamy oficjalne hasło tegorocznego Marszu Niepodległości


Organizatorzy Marszu Niepodległości ujawnili, że tegoroczne zgromadzenie 11 listopada w Warszawie odbędzie się pod hasłem „Polska bastionem Europy”. Zgromadzenie zostało oficjalnie zgłoszone i potwierdzono, że na czele Marszu pojedzie konna husaria.

Informacja o oficjalnym haśle tegorocznego Marszu Niepodległości została podana na dzisiejszej konferencji prasowej organizatorów. Potwierdzono, że zgromadzenie rozpocznie się 11 listopada o godz. 14:00 na rondzie Dmowskiego w Warszawie. Trasa przemarszu ma przebiegać tak samo jak w roku ubiegłym. Wiec kończący zgromadzenie odbędzie się na błoniach pod Stadionem Narodowym. Obok okolicznościowych przemówień, odbędą się też koncerty.


Organizatorzy zapewnili, że podobnie jak w latach ubiegłych, nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie Straż Marszu Niepodległości. Dopytywani przez dziennikarzy, bagatelizowali informacje na temat potencjalnej kontrmanifestacji Komitetu Obrony Demokracji. Zapewnili, że trasy obydwóch zgromadzeń nie pokrywają się.

Marsz Niepodległości jest największym tego typu zgromadzeniem w Polsce. W zeszłym roku manifestacja organizowana przez ONR i MW odbyła się pod hasłem „Polska dla Polaków. Polacy dla Polski”. Wtedy Marsz zgromadził ok. 100 tys. uczestników.