Cytaty

"Pogodnie przyjmuję krzyż, który mi został ofiarowany, (ale) będziemy walczyć nadal o honor Pana naszego Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła świętego i niepokalanego... i nigdy nie pomylimy go z nową religią, która głosi szczęście ziemskie, uciechy, rewolucję i wolność wszelkich uczynków, która obala mszę, kapłaństwo, katechizm i wszystko, co nadprzyrodzone: to antyteza chrześcijaństwa"
ks. Coache

„Wszelka polityka, która nie jest Tradycją, jest z pewnością zdradą”
Arlindo Veiga dos Santos
_________________________________________________

środa, 2 listopada 2016

Dzień zaduszny. Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych.

+Memento mori+ 
(Pamiętaj o śmierci, o dobrej śmierci) 
bo z prochu powstałeś i w proch się obrócisz.

Polecam posłuchać sobie szczególnie w dniu dzisiejszym przepięknej sekwencji Dies irae, dies illa - W gniewu pomsty dzień, śpiewanej podczas każdej Mszy Świętej w Dniu Zadusznym oraz podczas Mszy Świętej Requiem czy na pogrzebie.


Niestety heretycy moderniści mocno zniszczyli ów Dzień Zaduszny jak również i sam pogrzeb ograbiając zmarłych z Bożych Łask.

1. Usunięcie sekwencji Dies irae, dies illa (W gniewu dzień)

2. Usunięcie absolucji przy katafalku z trumną zastępując jakimiś mdłymi tekstami.

3. Wykoślawienie nauki o Czyśćcu, poprzez zastąpienie i nałożenie nacisku na Zmartwychwstanie

4. Przemilczana i negacja uzyskania odpustu zupełnego Toties Quoties w Dzień Zaduszny, czyli ile razy pobożnie nawiedzi się kościół lub kaplicę tyle razy można zyskać odpust zupełny odmawiając przepisane modlitwy czyli Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo oraz dowolną modlitwę w intencjach papieskich (czyli: do Boga Ojca o podwyższenie Kościoła Świętego na całym świecie, do Syna Bożego o wykorzenieni heretyków w Kościele Świętym, do Ducha Świętego o pokój między narodami). Należy spełnić podstawowe warunki uzyskania odpustu zupełnego, czyli być w stanie Łaski Uświęcającej i nie mieć żadnego przywiązania do grzechu, przyjąć Komunię Świętą. Jeżeli te warunki się nie spełni, odpust będzie cząstkowy. Nie jest tak łatwo uzyskać odpust zupełny. Warto dbać o czystą duszę, by poprzez zyskiwanie odpustów zupełnych pracować nad swoją świętością.

5. Jeżeli chodzi o dzień pogrzebu, zniknęły wigilije przed pogrzebem. Czyli nabożeństwo żałobne w kościele przed Mszą Świętą. Jeżeli pogrzeb był rano śpiewano jutrznię, jeżeli w południe śpiewano laudesy, a popołudniu śpiewano nieszpory. Zanikają już trzydniowe puste noce, czyli czuwanie modlitewne przy zmarłym w domu lub w kościele przed pogrzebem. W większości kapłani opuszczają już modlitwy przy ciele w domu zmarłego. Zmieniono obrzędy końcowe przed wyprowadzeniem trumny z ciałem z kościoła na cmentarz do grobu oraz modlitwy na cmentarzu przed pochowaniem ciała do grobu. Usunięto Msze Święte w 3 i 7 oraz w 30 dzień po śmierci zmarłego, pozostawiono jedynie wspomnienie o 30 dniu po śmierci, lecz w nielegalnej i niekatolickiej nowej mszy nie ma już formularzy mszalnych na te dni specjalnie przeznaczonych jaki znajduje się we Mszy Świętej Wszechczasów w Mszale Rzymskim. Niewiele osób wie i to czyni, aby za zmarłego dać Msze gregoriańskie, czyli 30 Mszy Świętych dzień po dniu.

6. Usunięto kolor czarny z szat liturgicznych zmieniając je na fioletowy, jako symbol pokuty.

Katoliku zwiedziony herezją modernistyczną, czy taki pogrzeb jaki jest po Vaticanum II przyniesie ci pomoc i ulgę? Przemyśl i wracaj na Łono Kościoła Świętego.

In Ictu Oculi - Juan de Valdés Leal (1622–1690)