Cytaty

"Pogodnie przyjmuję krzyż, który mi został ofiarowany, (ale) będziemy walczyć nadal o honor Pana naszego Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła świętego i niepokalanego... i nigdy nie pomylimy go z nową religią, która głosi szczęście ziemskie, uciechy, rewolucję i wolność wszelkich uczynków, która obala mszę, kapłaństwo, katechizm i wszystko, co nadprzyrodzone: to antyteza chrześcijaństwa"
ks. Coache

„Wszelka polityka, która nie jest Tradycją, jest z pewnością zdradą”
Arlindo Veiga dos Santos
_________________________________________________

środa, 19 kwietnia 2017

83. Rocznica powstania Obozu Narodowo-Radykalnego odbędzie się 29 kwietnia w Warszawie.

Oficjalny plakat tegorocznej rocznicy ONR
Fot.: Facebook.com/Marsz Niepodległości

Rocznica ONR tym razem w Warszawie. Jest już plakat! Będzie powtórka z Białegostoku? „Zaprezentujemy nową jakość nacjonalizmu”

Na facebookowym profilu Marszu Niepodległości pojawił się plakat zapowiadający tegoroczne obchody rocznicy utworzenia Obozu Narodowo-Radykalnego. Uroczystości organizowane przez ONR-owców w ubiegłym roku w Białymstoku przez długi czas były jednym z głównych tematów debat w mediach. Czy w tym roku będzie tak samo?

Historyczny Obóz Narodowo-Radykalny został utworzony 14 kwietnia 1934 r. Odwołujący się dzisiaj do tej tradycji narodowcy, każdego roku w kwietniu organizują uroczystości upamiętniające tamto wydarzenie. Za każdym razem w innym mieście. Rok temu był to Białystok, tym razem zjazd ONR-u odbędzie się w Warszawie. Obchody zazwyczaj składają się z uroczystej Mszy Św., wystąpień liderów organizacji, przemarszu ulicami miasta oraz występów artystycznych.

Narodowcy opublikowali plakat promujący rocznicę utworzenia ONR na facebookowym profilu Marszu Niepodległości. Plakat jest utrzymany w dosyć nowoczesnej formie. Widnieje na nim hasło tegorocznej rocznicy, które brzmi: „Pokolenie Polski Jutra”. W tle umieszczono fotografie działaczy ONR uczestniczących w innych manifestacjach. Póki co nie podano jeszcze dokładnej daty wydarzenia, ani jego przebiegu.

Ubiegłoroczne obchody utworzenia ONR odbiły się szerokim echem w mediach. We wszystkich serwisach informacyjnych można było ujrzeć maszerujące przez Białystok równe szeregi narodowców niosących flagi: białoczerwone i zielone z Falangami. Dużo kontrowersji wzbudziło też kazanie ks. Jacka Międlara, pod adresem którego nie szczędzono różnych oskarżeń. Jak będzie w tym roku?
Tegoroczne obchody będą nie mniej huczne niż zeszłoroczne w Białymstoku. Oczywiście tradycyjnie odbędzie się manifestacja, przejdziemy ulicami stolicy, ale oprócz tego zaprezentujemy również nową jakość nacjonalizmu w Polsce. Szykujemy wiele niespodzianek. – mówi w rozmowie z nami rzecznik ONR Tomasz Kalinowski.
Źródło: wmeritum.pl 
Fot.: Facebook.com/Marsz Niepodległości