Cytaty

"Pogodnie przyjmuję krzyż, który mi został ofiarowany, (ale) będziemy walczyć nadal o honor Pana naszego Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła świętego i niepokalanego... i nigdy nie pomylimy go z nową religią, która głosi szczęście ziemskie, uciechy, rewolucję i wolność wszelkich uczynków, która obala mszę, kapłaństwo, katechizm i wszystko, co nadprzyrodzone: to antyteza chrześcijaństwa"
ks. Coache

„Wszelka polityka, która nie jest Tradycją, jest z pewnością zdradą”
Arlindo Veiga dos Santos
_________________________________________________

wtorek, 13 grudnia 2016

Aleppo odzyskane! Miejmy nadzieję, że Syria jak dawniej będzie cieszyć się pokojem.

Aleppo odbite - siły rządowe kontrolują niemal całe miasto [+FOTO]

To była prawdopodobnie najbardziej krwawa bitwa konfliktu syryjskiego. Znaczną część Aleppo ugrupowania walczące z władzami Syrii opanowały jeszcze w 2012 roku.

Już dziś popołudniu źródła w syryjskiej armii poinformowały, że jej oddziały kontrolują już 98% powierzchni Aleppo. Agencja informacyjna Reuters w komunikacie sprzed godziny pisze o całkowitym "załamaniu" obrony antyrządowych ugrupowań. Dość szybko bojownicy wycofali się na zachodni brzeg rzeki Aleppo płynącej przez miasto o tej samej nazwie. Rosyjska agencja RIA Nowosti twierdzi, że walki trwają już tylko w dzielnicy Salah ad-Din. Jednak według naświeższych informacji walki w mieście wygasają. Żołnierze strzelają na wiwat. Wroga prezydentowi al-Asadowi izraelska gazeta "Haaretz" publikuje na swoim ptofilu zdjęcia mieszkańców Aleppo fetujących zwycięstwo armii na jego ulicach.

haaretz.com/reuters.com/ria.ru/kresy.pl