Cytaty

"Pogodnie przyjmuję krzyż, który mi został ofiarowany, (ale) będziemy walczyć nadal o honor Pana naszego Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła świętego i niepokalanego... i nigdy nie pomylimy go z nową religią, która głosi szczęście ziemskie, uciechy, rewolucję i wolność wszelkich uczynków, która obala mszę, kapłaństwo, katechizm i wszystko, co nadprzyrodzone: to antyteza chrześcijaństwa"
ks. Coache

„Wszelka polityka, która nie jest Tradycją, jest z pewnością zdradą”
Arlindo Veiga dos Santos
_________________________________________________

sobota, 17 grudnia 2016

Brygada Górnośląska ONR: 35 rocznica pacyfikacji Kopalni „Wujek”


Brygada Górnośląska ONR:

35 rocznica pacyfikacji Kopalni „Wujek”, Katowice 16.12.2016 r.

Wczoraj Oddział Katowice wraz z Oddziałem Częstochowa Obozu Narodowa-Radykalnego wzięły udział w obchodach rocznicowych, upamiętniających zamordowanie przez komunistów 9 górników strajkujących po wprowadzeniu stanu wojennego, 16 grudnia 1981 r. w Kopalni Wujek w Katowicach na Brynowie.

Oficjalne uroczystości z asystą honorowego oddziału Wojska Polskiego, z udziałem władz państwowych, samorządowców, oraz licznie przybyłych pocztów sztandarowych, górników, i przedstawicieli związków zawodowych, rozpoczęły się od mszy w intencji pamięci ofiar stanu wojennego, a zwłaszcza za dusze 9 zamordowanych górników z Wujka, odprawionej w kościele przy ul. Pięknej na Brynowie, o godz. 16.00.

Po mszy spod kościoła wyruszył pochód pod Krzyż — pomnik pamięci pomordowanych górników, pod Kopalnią Wujek, otwarty kolumną wojskową, za którą podążało kilkadziesiąt sztandarów górniczych, jak też i innych delegacji, oraz kilkaset osób z flagami i transparentami, wśród nich obecni na uroczystościach narodowcy z Obozu Narodowo-Radykalnego oraz Młodzieży Wszechpolskiej. Na miejscu, po przywitaniu zebranych, i kilku przemówieniach, odmówiono modlitwę za duszę zamordowanych 35 lat temu górników, a następnie odczytano, według ceremoniału wojskowego, apel poległych, i wykonano salwę honorową. Na samym końcu nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów przed pomnikiem, najpierw przez oficjalne delegacje państwowe i samorządowe, a następnie przez wszystkich zgromadzonych, w tym także przez delegację Brygady Górnośląskiej Obozu Narodowo-Radykalnego.

Niech pamięć ofiary górników, którzy zginęli wówczas niewinnie, z rąk komunistycznych okupantów, na zawsze pozostanie w naszych sercach i umysłach. Chwała Bohaterskim Górnikom! Cześć ich pamięci!