Cytaty

"Pogodnie przyjmuję krzyż, który mi został ofiarowany, (ale) będziemy walczyć nadal o honor Pana naszego Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła świętego i niepokalanego... i nigdy nie pomylimy go z nową religią, która głosi szczęście ziemskie, uciechy, rewolucję i wolność wszelkich uczynków, która obala mszę, kapłaństwo, katechizm i wszystko, co nadprzyrodzone: to antyteza chrześcijaństwa"
ks. Coache

„Wszelka polityka, która nie jest Tradycją, jest z pewnością zdradą”
Arlindo Veiga dos Santos
_________________________________________________

czwartek, 22 grudnia 2016

Chcą państwowego pogrzebu dla polskiego kierowcy


Łukasz Urban to polski kierowca, dzięki któremu w poniedziałkowym zamachu zginęło o wiele mniej osób. Polak do samego końca wałczył z terrorystami próbując ich powstrzymać. W Niemczech uznano go za bohatera. Natomiast w Polsce pojawiły się propozycję pośmiertnego odznaczenia i zorganizowania mu państwowego pogrzebu.

Niemieckie media i społeczeństwo jest pod wrażeniem bohaterstwa 37-letniego Łukasza Urbana, którego ciężarówka została ukradziona przez terrorystów i użyta do ataku na jeden ze świątecznych jarmarków w Berlinie.

Polak – według ustaleń niemieckiej policji – żył aż do momentu zamachu. W tym czasie walczył z terrorystami w kabinie ciężarówki próbując przeszkodzić im w bestialskim mordowaniu ludzi. Urban miał próbować wyrwać terrorystom kierownicę z rąk. Polak został wtedy wielokrotnie ugodzony nożem i zastrzelony. Dzięki niemu wielu ludzi nie straciło życia podczas zamachu.

Niemieckie media i społeczeństwo uznało naszego rodaka za bohatera i chcą mu postawić pomnik w hołdzie jego bohaterstwu.


Polskie władze nie wiedzieć czemu nie tylko milczą ale też wydają się być w ogóle nie zainteresowane całą sprawą, o czym pisaliśmy tutaj.

Mimo wszystko pojawiły się propozycje pośmiertnego odznaczenia Łukasza Urbana. Poseł Robert Winnicki skierował w tej sprawie list do prezydenta Andrzeja Dudy.Z kolei Artur Dubiel z Europejskiego Instytutu Bezpieczeństwa zaapelował do polskich władz o zorganizowanie Łukaszowi Urbanowi państwowego pogrzebu.


ZA: http://pikio.pl/chca-panstwowego-pogrzebu-dla-polskiego-kierowcy/