Cytaty

"Pogodnie przyjmuję krzyż, który mi został ofiarowany, (ale) będziemy walczyć nadal o honor Pana naszego Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła świętego i niepokalanego... i nigdy nie pomylimy go z nową religią, która głosi szczęście ziemskie, uciechy, rewolucję i wolność wszelkich uczynków, która obala mszę, kapłaństwo, katechizm i wszystko, co nadprzyrodzone: to antyteza chrześcijaństwa"
ks. Coache

„Wszelka polityka, która nie jest Tradycją, jest z pewnością zdradą”
Arlindo Veiga dos Santos
_________________________________________________

środa, 4 stycznia 2017

Marsz solidarności z Muzułmanami z Ełku. Lewacka prowokacja w święto Trzech Króli

Fot. Michal Kosc / FORUM
Na 6 stycznia, w przypadającą tego dnia uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną potocznie świętem Trzech Króli, warszawscy lewacy zaplanowali „Marsz solidarności z Muzułmanami w Ełku”. Zdaniem księdza Isakowicza-Zaleskiego „MSWiA i władze miasta powinny zakazać tego wydarzenia, które może mieć nieobliczalne skutki”.

W dniu 06.01.17r. chcemy razem ze wszystkimi mieszkańcami Ełku okazać wsparcie dla Muzułmanów, którzy padając ofiarą narodowskiej nienawiści zmuszeni byli do obrony swojego życia i mienia. Przejdziemy główną ulicą aby potępić ten ksenofobiczny akt i pokazać, że jesteśmy większością tolerancyjną i kochającą różnorodność (pisownia oryginalna) – czytamy na facebookowym profilu Ośrodka ds. Monitorowania nacjonalizmu.

Zdaniem organizatorów „przyczyną całej sytuacji jest karygodne zachowanie kibola z Ełku, który wrzucił zagrażające życiu materiały wybuchowe do arabskiego lokalu”.

Jak deklaruje Ośrodek ds. Monitorowania nacjonalizmu jego celem „jest walka z ksenofobią, homofobią i ogólną agresją u przedstawicieli skrajnej prawicy, której działania destabilizują nasze społeczeństwo”.

Do lewackiej inicjatywy krytycznie odniósł się na ksiądz Isakowicz-Zaleski: Organizowany w święto Trzech Króli „Marsz solidarności z Muzułmanami w Ełku” to iskra na beczkę prochu. Przygotowuje to „tęczowa” organizacja z Warszawy, która przyjeżdża tutaj na „gościnne występy”. MSWiA i władze miasta powinny zakazać tego wydarzenia, które może mieć nieobliczalne skutki – napisał na swoim blogu duchowny.

W sobotę ok. 23, w wyniku awantury w barze z kebabem, doszło do zabójstwa 21-letniego Polaka. Prokuratura postawiła zarzuty zabójstwa Algierczykowi - właścicielowi baru - oraz pracującemu w lokalu Tunezyjczykowi.

Po zamieszkach jakie wybuchły w mieście, policja zatrzymała 28 osób. W poniedziałkowy wieczór w Ełku znów było niespokojnie. Policja poinformowała, że zatrzymany został 25-latek, który rzucał w stronę lokalu kamieniami.

Źródło: isakowicz.pl/wpolityce.pl

luk