Cytaty

"Pogodnie przyjmuję krzyż, który mi został ofiarowany, (ale) będziemy walczyć nadal o honor Pana naszego Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła świętego i niepokalanego... i nigdy nie pomylimy go z nową religią, która głosi szczęście ziemskie, uciechy, rewolucję i wolność wszelkich uczynków, która obala mszę, kapłaństwo, katechizm i wszystko, co nadprzyrodzone: to antyteza chrześcijaństwa"
ks. Coache

„Wszelka polityka, która nie jest Tradycją, jest z pewnością zdradą”
Arlindo Veiga dos Santos
_________________________________________________

wtorek, 5 stycznia 2016

70 TYSIĘCY ODWIEDZIN STRONY TENETE TRADITIONES!


Dziś, w Wigilię Święta Objawienia Pańskiego, zwanego u nas popularnie Świętem Trzech Króli, licznik odwiedzin na naszej stronie wybił równe 70 tysięcy. 

Z tej okazji pragniemy podziękować serdecznie wszystkim Szanownym Czytelnikom naszej strony, zarówno tym którzy odwiedzają ją regularnie, jak i tym którzy tylko sporadycznie wchodzą zainteresowani jakimś konkretnym tekstem, jak i tym którzy tylko epizodycznie oglądali wybrane, interesujące ich akurat artykuły. Dzięki Wam wszystkim ta strona istnieje i wciąż się rozwija, bo gdyby nie Wy, Szanowni Czytelnicy, tworzenie jakichkolwiek wpisów i tekstów nie miałoby najmniejszego sensu...

Tu należy wspomnieć, w ramach podsumowania, że strona ta istnieje już od 2010 r., jest więc jedną z najdłużej istniejących stron poświęconych katolickiej Tradycji w Polsce. Istnieje ona w tym okresie już ponad pięciu lat praktycznie nieprzerwanie, mimo iż w tym czasie zmienił się główny prowadzący tej strony, a co za tym idzie zmienił się nieco jej profil ideologiczny. Podstawowe założenia pozostają również te same - strona jest szeroko rozumianą platformą wymiany poglądów ruchu Tradycji katolickiej w Polsce, nie przedstawiającą żadnej konkretnej opcji teologicznej (istnieją tu obok siebie "czysty" sedewakantyzm, teza z casiciacum - czyli tzw. "sedeprywacjonizm", jak i inne nurty które nie przeczą Magisterium Kościoła). Strona prezentuje stanowiska różnych biskupów czy kapłanów związanych z katolicką Tradycją w Polsce i na świecie, komentuje wszelkie wydarzenia w "kościele" posoborowym, oraz w tożsamych z nim ruchach post-indultowych, do których zaliczyć należy także współczesne FSSPX. Strona prezentuje także cały czas komentarze do bieżących wydarzeń politycznych, teksty historyczne czy związane z ogólnie pojętą ideą Narodową, narodowo-radykalną, narodowo-katolicką, czy też narodowo-monarchistyczną...

Raz jeszcze pragniemy wszystkim, także autorom wszystkich tekstów które zostały tutaj zamieszczone, serdecznie podziękować, i życzyć owocnego przeżycia Święta Objawienia (Trzech Króli), oraz całego nowego Roku Pańskiego 2016 !

Laudetur Iesus Christus!

Redakcja TENETE TRADITIONES